Šogad odzes sadzēlušas jau 20 cilvēkus. VIDEO
Šovasar slimnīcās jau nogādāti 20 cilvēki, kurus sadzēlusi Latvijas vienīgā indīgā čūska – odze. Par laimi kodumi nav izraisījuši letālas sekas.
112

Šogad odzes sadzēlušas jau 20 cilvēkus. VIDEO

Jauns.lv

Ik gadu, sākoties siltajam gadalaikam, pēc palīdzības pie mediķiem vēršas cilvēki ar čūsku kodumiem. Šovasar šādu gadījumu skaits, kad cilvēkus sadzēlusi Latvijā vienīgā indīgā čūska – odze, sasniedzis jau divus desmitus.

Šogad odzes sadzēlušas jau 20 cilvēkus. VIDEO...

Latvijā mājo rīs čūsku sugas – gludenā čūska, zalktis un odze, kas ir vienīgā indīgā čūska mūsu platuma grādos. Ik gadu slimnīcā tiek nogādāti vairāki pacienti ar čūsku kodumiem, vēsta LNT raidījums „900 sekundes”.

Čūskas kož divu iemeslu dēļ, lai noķertu barību un lai aizsargātos, visbiežāk rāpuļi no saskares ar cilvēku izvairās. Savukārt cilvēki rada labvēlīgus apstākļus tam, lai čūskas par savu dzīvesvietu izvēlētos piemājas teritoriju – veido akmens krāvums, žagaru un komposta kaudzes, neizpļauj zāli.

Čūskas indes iekļūšana asinīs var izraisīt sliktu pašsajūtu, vemšanu un paaugstinātu temperatūru. Pēc čūskas koduma jāvēršas pie ārsta. Par laimi odzes kodumi nav izraisījuši letālus gadījumus, bet cilvēkiem, kuriem ir paaugstināta alerģija, čūskas dzēlums varētu būt bīstams dzīvībai.

Sakostā ķermeņa daļa pēc iespējas mazāk jākustina, jāsaglabā miers, lai nepaātrinātu asinsriti un inde neizplatītos, tad jākonsultējas ar mediķiem par turpmāku rīcību, atgādina mediķi. Sīkāk par čūsku kodumiem un ko darīt, ja jūs sakož čūska, skatieties LNT videosižetā.

Čūsku kodumi (LNT „900 sekundes”)

Kasjauns.lv/Foto: Vida Press