Parlamentārieši spriedīs par skolēnu testēšanu teritorijās, kurās to nodrošina "MFD laboratorija"
Otrdien, 7.septembrī, Saeimas deputāti diskutēs par skolēnu testēšanu teritorijās, kurās to nodrošina "MFD laboratorija", liecina parlamenta komisiju darba kārtība.
Otrdien plkst.10 Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē plānots spriest par skolēnu testēšanu, ko veic "MFD laboratorija".
Tāpat deputāti diskutēs par grozījumiem Profesionālās izglītības likumā, ar kuriem paredzēts turpināt un pilnveidot profesionālās izglītības satura reformu, tai skaitā saistībā ar profesionālām kvalifikācijām Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūrā. Grozījumi paredz arī pilnveidot regulējumu attiecībā uz modulārajām profesionālās izglītības programmām, sasniegto mācīšanās rezultātu uzkrāšanas, pārnešanas un atzīšanas principiem un kārtību, un profesionālās kvalifikācijas daļas apguvi apliecinošiem dokumentiem.
Likumprojekts paredz ieviest profesionālās izglītības programmu absolventu monitoringa datu apstrādi, un izglītojamo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem visā profesionālās izglītības programmas apguves laikā.
Plānots, ka komisijas sēdē piedalīsies Veselības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Veselības inspekcijas, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Koledžu asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas izglītības vadītāju asociācijas un citu organizāciju pārstāvji un eksperti.
Sēde notiks daļējii attālināti.
Kā ziņots, "MFD veselības grupa" nebija spējusi atsevišķām skolām nodrošināt nepieciešamos Covid-19 siekalu testus, kas nepieciešami skolēnu testēšanai pirms jaunā mācību gada.
Lai skolēniem būtu iespēja droši mācīties klātienē, no 23.augusta pamatizglītības, vidējās un profesionālajās izglītības iestādēs tika sākta līdz šim apjomīgākā Latvijā vienlaikus veiktā Covid-19 testēšana, aģentūru LETA informēja VM.
Testēti tiek bērni un personāls, kuri nav vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19. Testēšanas veikšanai pamatā kā materiāls tiek izmantoti siekalu paraugi, bet, ja ir nepieciešams, testēšanai var izmantot arī paraugus no rīkles un aizdegunes (nazofaringeāla iztriepe).
Mācības klātienē saistītas ar augstāku epidemioloģisko risku. Ņemot vērā delta vīrusa varianta straujo izplatību, ir svarīgi mazināt vīrusa izplatības riskus izglītības iestāžu darbinieku un bērnu vidū, un pēc iespējas agrāk identificēt inficētos.
Tas ļaus novērst infekcijas izplatīšanos starp grupām un klasēm, kā arī bērnu ģimenes locekļu, starp kuriem var būt riska grupas cilvēki, inficēšanos, un vīrusa pārnēsāšanu sabiedrībā.