Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Ārkārtējā situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Ko par to domā iedzīvotāji?

Sabiedrība
18. augustā 06:24 2021. gada 18. augustā 06:24
  Jauns.lv
Rīgā dzīvojošie Latvijas-Baltkrievijas nelegālo imigrantu krīzi īpaši neizjūt, taču par notiekošo pierobežā vienaldzīgi nav. Visi aptaujātie par ārkārtējo situāciju pierobežā ir vismaz dzirdējuši un atzīst, ka saņemtās ziņas rada bažas.

Atbildot uz jautājumu, vai viņus satrauc nelegālo imigrantu problēma, vieni norāda, ka par notiekošo trūkst izsmeļošas informācijas, citi – ka diez vai Latvija ir imigrantu galamērķis un, drīzāk, esam tranzītvalsts.

Daži pamanījuši, ka dažādu valstu ziņās sniegtā informācija atšķiras. Lai arī nav apmierināti, ka valsts budžeta līdzekļi jāizlieto imigrantu problēmas risināšanai, nevis iedzīvotāju labklājības vairošanai, aptaujātie rīdzinieki šajā jautājumā tomēr uzticas valdības pieņemtajiem lēmumiem un rīcībai.

Jau vēstīts, ka par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu šogad aizturētas vairāk nekā 300 personas. Ņemot vērā Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas straujo pieaugumu, 10. augustā valdība nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11. augusta līdz 10. novembrim Ludzas, Krāslavas un Augšdaugavas novadā, kā arī Daugavpils pilsētā. Valdības lēmums arī paredz, ka Nacionālajiem bruņotiem spēkiem un policijai jāsniedz palīdzība Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas uzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Citi šobrīd lasa

Kas notiks ar Rīgas centra "spoku" - Vidzemes tirgu?
Krievijas vēlēšanu teātrī piedalās arī "starptautiski novērotāji" no Baltijas valstīm 5
Beidzot zināms, kas notiks ar Džemmas Skulmes īpašumu
Pievienot komentāru

"Тело 12-летнего подростка": в Сети обсуждают тощую фигуру МакSим 1

Рассекретившую дочь от друга-гея Наташу Королеву заподозрили во лжи