Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Cik personai bez simptomiem būs jāmaksā par Covid-19 testu? 26

Sabiedrība
1. augustā 23:35 2021. gada 1. augustā 23:35
  TV3 ziņas
No 1. augusta beidzies laiks, kad varēja doties uz laboratoriju nodot bezmaksas testu un ar to brīvi apmeklēt koncertu, teātri vai kādu citu pasākumu. Turpmāk šādi testi būs tikai par maksu, atbilstošu laboratorijas cenrādim, vēsta TV3 ziņas.

Patlaban viena šāda testa cena – apmēram 40 eiro. Nekas gan nemainās iedzīvotājiem ar Covid-19 simptomiem. Tie joprojām testus varēs veikt bez maksas. Tomēr jāņem vērā, ka šādā gadījumā laboratorija neizsniegs sertifikātu, kas dod iespēju apmeklēt arī publiskos pasākumus.

"Ja mēs ejam testēties ar simptomiem, tad mums nebūs Covid-19 sertifikāts, bet tiks uzģenerēta informācija par rezultātu, kas būs nepieciešama ārstniecības procesā. Savukārt, ja mēs vēlamies apmeklēt teātri, doties uz restorānu vai plānots doties uz kāzām, tad te jau mēs runājam par Covid-19 sertifikātu, kas ir izveidojams par maksu," norāda Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga.

Maciņš jāatver būs arī tiem nevakcinētajiem iedzīvotājiem, kuriem šāds sertifikāts nepieciešams ceļošanai.

"Turpmāk digitālais sertifikāts būs izveidojams trīs gadījumos: ja iedzīvotājs ir vakcinēts pret Covid-19, ja ir pārslimojis vai ir veikta maksas laboratoriskā testēšana," skaidro Štalberga.

Savukārt bērniem līdz 18 gadiem, Covid-19 testēšanu pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem apmaksās līdz  1. septembrim. Kāda kārtība būs tālāk, vēl nav izlemts.

Līdzšinējā interese par šādu sertifikātu saņemšanu, lai arī nevakcinētais varētu apmeklēt pasākumus, ir liela. Izveidoti teju 120 tūkstoši laboratoriskā testa rezultāta sertifikātu.

Vairāk skatieties augstāk pievienotajā sižetā.

Citi šobrīd lasa

Soctīklu zvaigznes un viņas līgavaiņa pazušana: atklāts iespējamais bojāgājušās meitenes nāves iemesls
Ģimenes slaktiņš, kas satrieca kluso Anglijas pilsētiņu: atklājas jaunas detaļas par slepkavībās apsūdzēto personu
Vulkāns Kanāriju Palmas salā turpina plūst uz okeānu: efekts varētu būt eksplozīvs
Skatīt visus komentārus

"Женщина этого не забывает": Лариса Гузеева впервые рассказала, в каком аду жила из-за домогательств

"Забирайте! Я без вас и этих наград выживу": почему Лию Ахеджакову называют "Дон-Кихотом в юбке"