Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Dažas nepilngadīgās arī būtu gatavas dzemdēt, bet vecāki ir pret 3

Sabiedrība
25. jūlijā 22:27 2021. gada 25. jūlijā 22:27
  TV3 ziņas
Pērn Latvijā veikti vairāk nekā 5000 abortu. Lai arī šis skaitlis ir samērā liels, tomēr desmit gadu laikā veikto abortu skaits samazinājies apmēram uz pusi. Diemžēl savu aktualitāti nezaudē veikto abortu skaits nepilngadīgajām. Pērn šis skaitlis pat palielinājies, vēsta TV3 ziņas.

"Kopējā situācija nav tik slikta. Sievietes kļūst izglītotākas, saprot aborta kaitīgumu," norāda RAKUS Ginekoloģijas nodaļas vadītāja Nellija Lietuviete.

Vienlaikus dati liecina, ka pērn meitenēm vecumā no 15 līdz 17 gadiem veikti kopumā 77 aborti. Gadu iepriekš - 52.

Iemesli, kādēļ jaunietes nonāk šādā situācijā, var būt visdažādākie.

"Varbūt meitenes nāk no disfunkcionālām ģimenēm, vai ne tā labākā sociālā vide vai draugu loks, kurā atrodas," teic Pusaudžu resursu centra klīniskā psiholoģe Elīna Bārtule. Vienlaikus viņa atzīst, ka aborts pusaudzēm ir ļoti traumatiska pieredze.

Arī mediķi atgādina, ka katrs aborts var atstāt sekas uz visu atlikušo mūžu. "Tie ir draudi veselībai un dzīvībai jau pašā operācijas laikā. Savukārt pēc operācijas var būt neauglība, var būt dzemdes gļotādas bojājums. Mēs nezinām, kā noritēs nākamās grūtniecības," skaidro Lietuviete.

Mediķi atklāj, ka esot meitenes, kas būtu pašas gatavas dzemdēt arī 16 gadu vecumā, bet lielu lomu spēlē vecāki, kas ir pret.

Lai nepieļautu nevēlamas grūtniecības iestāšanos, būtu vairāk jāpievērš uzmanība kontracepcijas jautājumiem skolās. Viens no efektīvākajiem risinājumiem būtu bezmaksas kontracepcija nepilngadīgajiem. Veselības ministrija šādam atbalstam nepieciešamo finansējumu - gandrīz 900 000 eiro - pieprasījusi nākamā gada budžetā. Vēl gan nav zināms, vai to piešķirs.

Vairāk skatieties augstāk pievienotajā sižetā.

Citi šobrīd lasa

Kas notiks ar Rīgas centra "spoku" - Vidzemes tirgu? 9
Dailes teātra jaunais talants Mārtiņš Upenieks: "Ja ar sievieti nav par ko runāt, es pat nezinu - ko vēl ar viņu darīt?"
Veikala pārdevējai Šauļos uzsmaida veiksme: kasē atgriežas pazaudētā nauda
Skatīt visus komentārus

"Прохор для меня уже старик!": 66-летняя экс-супруга Шаляпина выходит замуж за молодого любовника

Полина Гагарина ответила бывшему супругу: "Мужчина не должен быть малодушным, двуличным и лживым"