Sabiedrība

"Ne valsts, ne VID, ne VSAA nav gatava šobrīd šīs izmaiņas ieviest!" - Pētersone par jauno nodokļu sistēmu

TV24

“Mēs vispārīgi atbalstam sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kā tādu, bet runa ir par laiku, neviens neparedzēja pandēmiju, ka ekonomiskā situācija un nodarbinātība būs tāda, kāda viņa šobrīd ir, par jauno nodokļu sistēmu, kas stāsies spēkā jau šī gada 1.jūlijā RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” izteicās Ināra Pētersone, "Veselības aprūpes darba devēju asociācija" izpilddirektore.

"Ne valsts, ne VID, ne VSAA nav gatava šobrīd šīs ...

"Otra lieta – mēs uzskatam, ka ne valsts, ne VID (Valsts ieņēmumu dienests), ne Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) nav gatava, lai šobrīd šīs izmaiņas ieviestu,” viņa piebilda.

Pētersone raidījumā norādīja, ka 1.jūlijs tūliņ būšot klāt un neviens nav redzējis nekādas sistēmas, neviens darba devējiem neko neesot prezentējis, lai varētu kaut ko saprast. “Ne tikai par tehnisko, bet arī par saturisko izpildījumu – šķiet, ka tas ir nepareizi, jo tiek sodīti arī tie darba devēji, kuri legāli nodarbina cilvēkus, kuri strādā atsevišķas stundas, nevis pilnu darba laiku.”

Pētersone saprot, ka izmaiņas ir vajadzīgas, lai varētu cīnīties ar aplokšņu algām, lai iedzīvotāji būtu sociāli nodrošināti, bet tagad vienā svaru kausā ir ielikti gan godīgie, gan negodīgie.

“Godīgajiem vairs nav finansiāli izdevīgi nodarbināt cilvēkus, kuri vēlas mazliet piestrādāt, jo darba devējam tiks piestādīts rēķins no sociālās aģentūras, kur būs uzrādīts, cik darba devējam būs jāpiemaksā klāt par to, ka šāds darbinieks tiek nodarbināts. Cilvēki kļūst dārgāki,” sacīja Veselības aprūpes darba devēju asociācijas izpilddirektore.
 
Pētersones piedāvājums esot pārbīdīt šo uz 1.janvāri. “Mums, LDDK (Latvijas Darba devēju konfederācija) ar LTRK (Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera) kopā ir sagatavots priekšlikums, ko mēs tuvākajā laikā vēlamies prezentēt Finanšu ministrijai, lai uzsāktu diskusiju, kad kopā ar budžeta paku varētu sakārtot šo jautājumu, lai ar 1.janvāri tas varētu stāties spēkā. Mēs esam arī par pakāpenisku pāreju. Tā ir pandēmija, ir nepieciešamas korekcijas.”