Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ZUMAPRESS.com

Policijā nav saņemta informācija, ka mediķi būtu piedalījušies Covid-19 sertifikātu viltošanā

Sabiedrība
4. jūnijā 13:30 2021. gada 4. jūnijā 13:30
  Jauns.lv / LETA
Valsts policijā nav saņemta oficiāla informācija par gadījumiem, kad mediķi būtu piedalījušies Covid-19 sertifikātu viltošanā, informē Valsts policijā.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par šādiem gadījumiem, policija aicina par to ziņot, vēršoties ar iesniegumu Valsts policijā.

Vairāki medicīnas darbinieki sociālajā tīklā "Twitter" nesen ziņojuši par iedzīvotāju interesi nodrošināt fiktīvu Covid-19 vakcinācijas faktu un sertifikātu.

Saistītās ziņas

"Man vārās smadzenes!" Ģimenes ārsti sadusmo jautājumi, vai nevar "pa draugam" uztaisīt fiktīvu vakcinācijas sertifikātu 18
Negatīvi testi, vakcīnas, viltus sertifikāti - cik maksā ar Covid-19 saistītie produkti tumšajā tīmeklī 1
Pavļuts: par vakcinācijas viltošanu jāziņo KNAB vai vietnē "trauksmescelejs.lv"

Tā, piemēram, ģimenes ārste Gundega Skruze-Janava raksta, ka "darbiņā sāk ienākties jautājumi, vai nevar pa draugam uztaisīt fiktīvu Covid vakcinācijas faktu un sertifikātu". Ārste norāda, ka minētais ir noziegums, un, "ja ir pieprasījums, tad gan jau kaut kur ir arī piedāvājums".

"Veselības centra 4" vakcinācijas projekta vadītāja Katrīna Priede arī norādījusi, ka viņai ir piedāvāta arī nauda par šo un pieprasījums sācies jau februārī. 

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šonedēļ preses konferencē norādīja, ka vakcinācijas pret Covid-19 fakta viltošanas jautājumā, ja gadījumā kāds censtos vienoties ar ārstniecības personu par viltus vakcinācijas ievadīšanu datos, būtu jāpaļaujas uz mediķu profesionalitāti un godprātību.

Atbildot uz jautājumu par to, kā plānots rīkoties gadījumā, ja kāds vēlēsies iegūt viltotu sertifikātu, ar ārstniecības personu vienojoties par viltus vakcinācijas fakta ievadīšanu, ministrs uzsvēra, ka šāda rīcība nav iespējama bez ārstniecības personas iesaistes, līdz ar to viņam būtu grūti iztēloties, kāpēc kāds mediķis tā rīkotos.

Tāpat Pavļuts uzsvēra, ka noteikti reaģēs, saņemot informāciju par šādiem gadījumiem, un vienlaikus aicināja arī iedzīvotājus neklusēt un, atklājot šādas situācijas, ziņot tiesībsargājošajām iestādēm vai vietnē "trauksmescelejs.lv".

Šā gada 1.jūnijā Latvijā tika sākta digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana, kas nodrošinās iedzīvotājiem iespēju uzrādīt apliecinājumu par veikto vakcināciju pret Covid-19, veiktā Covid-19 laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 izslimošanas faktu. Savus digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var apskatīt tīmekļvietnē "covid19sertifikats.lv", pieslēdzoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem.

Latvijā ieviestie sertifikāti ir droši un pārbaudāmi, norāda Veselības ministrijā.

Latvijas izsniegtos digitālos Covid-19 sertifikātus atpazīs arī citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. Turklāt no 15.jūnija tiks sākta integrācija ar ES digitālā Covid-19 sertifikāta vārteju.

Citi šobrīd lasa

"Cik var mani ķengāt!" - dziedātāja Samanta Tīna pukojas, ka viņu apvaino Lukašenko atbalstīšanā
Bezvēsts prombūtnē meklētais Guntis Žuks atrasts noslīcis
Izstrādāts vakcinēšanās kalendārs izglītības iestāžu darbiniekiem 2
Pievienot komentāru

Племянница принцессы Дианы вышла замуж за миллиардера

ФОТО: Дженнифер Лопес подтвердила воссоединение с Беном Аффлеком