Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Juris Vīgulis

FOTO: Mūrniece Ukrainā apmeklē militārā konflikta skarto Doņeckas apgabalu 3

Politika
20. maijā 10:09 2021. gada 20. maijā 10:09
  Jauns.lv
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), noslēdzot oficiālo vizīti Ukrainā, kopā ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Dimitro Razumkovu apmeklēja Doņeckas apgabalu Austrumukrainā, informē Saeimā. 

Latvijas parlamenta delegācija tikās ar 72.brigādes kareivjiem Avdijivkā un ar iedzīvotājiem Optinē, kas atrodas tiešā separātistu kontrolētās teritorijas tuvumā. Šajā apdzīvotajā vietā ar starptautiskā finansējuma palīdzību nesen atjaunota karadarbībā izpostītā elektroapgāde.

“Laikā, kad šeit zied ceriņi, ir tik smagi redzēt karu un izpostītas cilvēku dzīves. Taču mēs redzam arī milzīgu Ukrainas apņēmību un drosmi stāties pretī agresoram. Aizstāvēt savu zemi. Mēs redzam labāk sagatavotu armiju un motivētus kareivjus. Ukraina šodien ir kā visas Eiropas bruņas, kas aiztur Krievijas uzbrukumu demokrātijai,” uzsvēra Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja nodeva Latvijas Nacionālo bruņoto spēku sagādāto humānās palīdzības kravu Doņeckas un Luhanskas apgabalu iedzīvotājiem, kuri dzīvo Ukrainas spēku un separātistu kontaktlīnijas tuvumā. Šī ir jau 22.krava, ko Latvija piegādā šim reģionam, un šoreiz ir atvestas multifunkcionālās gultas un dialīzes iekārta slimnīcām, kā arī apģērbs.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja un viņas vadītā delegācija nolika ziedus pie memoriālā kompleksa Ukrainas karavīriem ceļa posmā starp Slovjansku un Kramatorsku.

Latvijas delegācija viesojās arī šopavasar atklātajā Latvijas goda konsulātā Slovjanskā. Latvija bija pirmā Eiropas Savienības valsts, kura šajā reģionā atvēra savu pārstāvniecību.

Saeimas priekšsēdētāja no 17. līdz 20.maijam oficiālā vizītē apmeklē Ukrainu. Kopā ar Saeimas priekšsēdētāju vizītē uzturas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Juris Rancāns (JKP) un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš (JV).

Citi šobrīd lasa

Viena aizbrauc bez kosmētikas, cita nevar iztikt bez fēna - kādas ir mūsu olimpisko dāmu sievišķīgās vājības 1
Reklāmplakāts, kas satracināja Rīgas policiju 12
Tā dēvēto “antivakseru vēstuli” parakstījusī Valsts kontroles darbiniece Krapāne iesniegusi atlūgumu 17
Skatīt visus komentārus

"Я бросила пить": Агата Муцениеце удивила откровением

Мистические смерти: 7 актеров, повторивших судьбу своих героев