Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Pārcelta darba diena būs arī jūnijā, kad daudzi varēs doties brīvdienās piecas secīgas dienas 12

Sabiedrība
10. maijā 05:34 2021. gada 10. maijā 05:34
  Jauns.lv
Nupat daudzi algoti darbinieki Latvijā strādāja sestdienu, jo 8. maijā bija jāatstrādā darba diena, kas tika pārcelta no 3. maija, kad cilvēki varēja baudīt četras secīgas brīvas dienas. Pārcelta darba diena būs arī nākammēnes.

Ar Ministru kabineta 2020. gada 30. jūnija rīkojumā Nr. 354 "Par darba dienu pārcelšanu 2021. gadā" noteikts, ka 19. jūnijs, sestdiena, būs darba diena, taču piektdiena 25. jūnijā būs brīva, kas nozīmē, ka Līgo svētkos būs piecas brīvas dienas pēc kārtas, portāls Jauns.lv uzzināja Valsts darba inspekcijā. 

Tomēr valdības rīkojumam ir ieteikuma raksturs, un visām pašvaldībām, komersantiem un organizācijām, nosakot darba un atpūtas laiku, tiek ieteikts ievērot šo rīkojumu. 

Ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā, teikts Darba likumā. 

Citi šobrīd lasa

Slepus no visiem Megana Mārkla sazvanās ar hercogieni Ketrīnu. Par ko viņas runā? 2
Grāmatveži paredz haosu un bezdarbu, kas iestāsies, apstiprinot jaunos nodokļus 2
Briesmīgā motocikla avārijā miris slavens kaskadieris, kurš centās pārspēt pasaules rekordu
Skatīt visus komentārus

"Не смей меня снимать!": прикрывающая грудь Пугачева убежала от камеры

Шокирующий финал потрясшего мир преступления! Вдовец рыдал на похоронах убитой "грабителями" жены, но его алиби разрушили смарт-часы