Aizdomās par kontrabandu aiztur VID, Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonas
Sadarbojoties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojam (IDB) un Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, kā arī piesaistot VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldi un Valsts Robežsardzi, aizdomās par kontrabandu organizētā grupā, muitas kontroles punktā “Indra” aizturētas VID Muitas pārvaldes, Valsts policijas, kā arī Valsts robežsardzes amatpersonas, kā arī kontrabandas organizēšanā iesaistītā privātpersona, informē VID.
Aizturēšanas veiktas, IDP un VID nodrošinot sarežģītu izmeklēšanas pasākumu kompleksu, aktīvi iesaistoties Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, identificējot un aizturot kontrabandā un citos noziedzīgos nodarījumos iesaistītās personas.
VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme uzsver, ka šīs aizturēšanas ir atbilde visiem, kas uzskata, ka, samaksājot noteiktu naudas summu, Latvijas valsti ir iespējams izmantot savu noziedzīgo mērķu īstenošanai.
“Pirms diviem gadiem, sākot strādāt VID, esmu apņēmusies panākt, ka šīs iestādes vārds tiek saistīts tikai ar noziedzības izskaušanu, nevis piesegšanu, un tas tiek mērķtiecīgi realizēts. VID nav vieta cilvēkiem ar noziedzīgiem plāniem,” tā I. Jaunzeme.
VID ģenerāldirektore arī norāda, ka VID iegulda lielus pūliņus, lai izskaustu organizēto noziedzību Latvijā, un panākts šajā jomā ir daudz – regulāri sabiedrībai tiek sniegta informācija par atklātām kontrabandas kravām, kā arī aizturētiem aizdomās turamajiem.
“Vienlaikus mēs apzināmies, ka arī noziedzīgā pasaule nesnauž, mēģinot izdomāt arvien jaunus veidus, kā apiet likumus, tostarp meklējot kontaktus valsts pārvaldes iestādēs, arī VID. Šobrīd ir izdarīts daudz, lai noziedzniekiem šādus kontaktus VID vairs nebūtu iespējams atrast, un droši varu teikt, ka VID šādiem cilvēkiem nav vietas,” saka I. Jaunzeme.
Pēc veiktajām aizturēšanām valsts amatpersonas atstādinātas no darba pienākumu veikšanas. No aizturētajām piecām personām trīs personām piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis – apcietinājums.
Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.
Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.
VID aicina – ja ir aizdomas par Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku pieļautu likuma pārkāpumu, negodprātīgu un ētikas normām neatbilstošu rīcību, ziņo, zvanot uz redzamo VID bezmaksas uzticības tālruni 80009070.