Par Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāju ievēlēts Puntulis
Gadskārtējā Dziesmu un deju svētku padomes sēdē par padomes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
Puntulis amatā nomainīs vairākkārtēju Dziesmu un deju svētku virsdiriģentu, iepriekšējo svētku noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" māksliniecisko vadītāju, Rīgas doma zēna kora diriģentu Mārtiņu Klišānu, kurš šajā amatā tika ievēlēts 2019.gada maijā.
Klišāns apveica ministru un novēlēja veiksmīgu sadarbību. Viņš atzīmēja, ka padomes galvenais uzdevums ir sekot līdzi notiekošajam, lai dziesmu un deju svētu tradīcija zeltu un plauktu.
"Es aicinu uz labu un konstruktīvu, kā arī veiksmīgu sadarbību. Gribu arī pateikties par līdzšinējo darbu," pauda Klišāns.
Savukārt Puntulis pateicās līdzšinējam Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājam par nesavtīgo darbu.
"Milzīgs paldies par uzticēšanos, tas ir milzīgs pienākums un gods. Pašreiz es nezinu, vai tas nav pat lielāks gods, nekā būt par ministru. Mēs kopā sasniegsim visaugstākos rezultātus," klātesošajiem sacīja Puntulis.
Kā informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra (LNKC) pārstāve Lana Kazlauskiene, kultūras ministrs pateicās Klišānam par līdz šim paveikto. Viņš atzīmēja, ka, neraugoties uz šī brīža prognozēm par epidemioloģisko situāciju, viņa ieskatā, nedrīkst pazaudēt mūsu orientierus - Dziesmu svētku kustības nepārtrauktību.
"Ceļš uz tradīcijas 150 gadiem būs komplicēts, bet ticu, ka svētki ir un būs viena no motivācijām turēties un izturēt," akcentēja jaunais Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājs.
Līdzšinējais Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājs Klišāns klātesošajiem pavēstīja, ka turpmāk vēlas pildīt tikai padomes locekļa pienākumus un vairāk līdzdarboties mākslinieciskajos procesos ceļā uz nākamajiem Dziesmu svētkiem.
LNKC pārstāve norādīja, ka Dziesmu un deju svētku padomes sēdes turpmāk padomi vadīs kultūras ministrs, bet darbu padomē sākuši jauni locekļi - Mārtiņš Staķis un Sarmīte Ēlerte. Saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likumu tajā darbojas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāve, deputāte Inguna Rībena, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).
Tāpat padomē strādās Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Valsts prezidenta padomniece Sarmīte Ēlerte un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, kā arī nozaru eksperti koru mūzikas pārstāvji - Romāns Vanags un Mārtiņš Klišāns, deju nozares pārstāves Santa Laurinoviča un Zanda Mūrniece, pūtēju orķestru nozares pārstāvis Jānis Puriņš, tautas lietišķās mākslas nozares pārstāve Ilze Rimicāne, tautas mūzikas nozares pārstāve Iveta Tauriņa, tradicionālās kultūras nozares pārstāve Māra Mellēna, profesionālās mūzikas pārstāvis Jēkabs Jančevskis, pašvaldību kultūras centru pārstāvis Toms Upners, nevalstisko organizāciju pārstāve Mārīte Puriņa un Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāve Lilija Zobens.
Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā, tās darbību koordinē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
Kā liecina arhīvs, šī nav pirmā reize, kad par Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāju ievēlēts kultūras ministrs. 2013.gada decembrī šajā amatā ievēlēja toreizējo kultūras ministri Daci Melbārdi (NA).