Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jānis Porietis (1953 - 2021) (Foto: Facebook / Latvijas Radio 3)

Pēc cīņas ar smagu slimību miris komponists Jānis Porietis

Kultūra
1. martā 10:37 2021. gada 1. martā 10:37
  Jauns.lv
Sešdesmit septiņu gadu vecumā pēc vairākus mēnešus ilgas cīņas ar smagu slimību mūžībā aizsaukts komponists Jānis Porietis (1953-2021), ziņo Latvijas Radio.

Porietis bijis arī Kultūras ministrijas Valsts kultūrizglītības centra direktors (2000–2005), kā arī 8. un 9. Saeimas deputāts.

Kopš 1980. gada Porietis ir bijis Latvijas Komponistu savienības biedrs, kopš 1997. gada – nodibinājuma Kultūras atbalsta fonda "Klēts" Cēsīs valdes loceklis, kā arī Latvijas mūzikas izglītības iestāžu asociācijas (LMIIA) Goda loceklis.

"Viņš nebija no daudzrakstītājiem, taču katra viņa kompozīcija - vai tā būtu "Noskaņa" klavierēm vai "Skice" flautai, "Pavasara akvarelis", bērnu dziesmas, kas joprojām ir aktīvā mazāko dziedātāju repertuārā, vai skaņu ainas radiolugai "Uršulīte" - līdzinās nostrādātām pērlītēm – izteiksmīgām, lakoniskām, vieglas rokas un gaišas domas radītām," teikts Latvijas Radio paziņojumā.

Porietis darbojies kā kompozīcijas skolotājs Cēsu, Gulbenes un Ērgļu mūzikas skolās, līdz 2000. gadam bijis Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas koledžas direktors. Porietis strādājis arī par skaņu režisoru Latvijas Radio.

"Viņa vadībā tapis desmitiem un simtiem vērtīgu akadēmiskās un vieglās mūzikas ierakstu ar tādām atskaņotājmākslas leģendām kā Ilze Graubiņa, Inta un Māris Villeruši, pianiste Jautrīte Putniņa, Valdis Zariņš, Raimonds Pauls, Ivars Vīgners, Uldis Stabulnieks, grupa "Sīpoli", "Knīpas un knauķi". Tā varētu turpināt vēl ilgi," raksta Latvijas Radio.

"Jāni interesēja dzīve visās tās izpausmēs: viņš bija aktīvs slēpotājs, lidaparāta pilots, sociāli aktīvs un ar lielisku humoru apveltīts kultūras cilvēks. Viņš sapņoja par kopīgu fotoizstādi ar savu vārda un uzvārda brāli trompetistu Jāni Porieti un bija cerību pilns atgriezties no Vācijas atpakaļ mājās – Latvijā, kurai vienmēr piederējusi Jāņa Porieša sirds."

Citi šobrīd lasa

"Ar mani patiesībā notikuši diezgan lieli brīnumi," - Baiba Sipeniece par pandēmiju, šoviem un dzīvi
"Baraholka" 90.gadu stilā? Centrāltirgus vadība taisnojas par bijušā Piena paviljona "jauno veidolu" 10
Svarīgu lēmumu laiks - horoskops visām zodiaka zīmēm no 19.04. līdz 25.04.

"Я чуть в обморок не грохнулась": домработница, проработавшая с Пугачевой 30 лет, рассказала о ней все

Смерть в день рождения: 14-летний именинник решил покатать пятерых друзей на машине родителей. Выжил только один