Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: Rīgā uz Daugavas izgaismo Baltkrievijas neatkarības karogu 2

Sabiedrība
7. februārī 10:42 2021. gada 7. februārī 10:42
  Jauns.lv
Svētdien, 7. februārī, atsaucoties baltkrievu demokrātiskās kustības līderes Svetlanas Tihanovskas un Latvijas iniciatīvas grupas aicinājumam, Rīga līdz ar citām pasaules pilsētām iesaistījusies Baltkrievijas Solidaritātes dienas akcijā. Radīts īpašs video sveiciens, kurā uz Latvijas brīvības un likteņupes Daugavas izgaismots Baltkrievijas neatkarības baltsarkanbaltais karogs, informē Rīgas domē. 

Atbalsta akcijā Latvija atgādina: "Mēs esam valsts, kas zina brīvības cenu. Esam domās un garā kopā ar baltkrievu tautu šajā smagajā laikā, cīnoties par brīvību un savām tiesībām. Latviju un Baltkrieviju vieno upe – Daugava - ko saucam par mūsu Likteņupi. Latvijas liktenis ir bijis skarbs, smags laiks šobrīd ir Baltkrievijā. Sūtām kaimiņu zemei spēku, sīkstumu un ticību tam, ka taisnība uzvarēs. Esi stipra, Baltkrievija! Жыве Беларусь!"

Solidaritātes akcijas ietvaros, Baltkrievijas neatkarības baltsarkanbaltā karoga krāsās Rīgā tiks izgaismotas vairākas sabiedriskās ēkas – Rātsnams, Ārlietu ministrija, Nacionālā bibliotēka un VEF Kultūras pils. Akcijā arī piedalās Latvijas televīzija.

Latvija neatzīst 2020. gada 9. augustā notikušo Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātus, nosoda vardarbību pret miermīlīgām demonstrācijām, represijas pret cilvēkiem, kas pauž savu brīvu viedokli. Latvija uzskata, ka vienīgais pašreizējās krīzes risinājums ir jaunas, brīvas un godīgas prezidenta vēlēšanas.

Saistītās ziņas

Rīgā vairākās vietās iemirdzējies Baltkrievijas neatkarības karogs 2
Vairākas vietas Rīgā izgaismos Baltkrievijas neatkarības karoga krāsās
Baltkrievijā grasās aizliegt baltsarkanbalto karogu 4

Citi šobrīd lasa

"Nāves slazds vadības stulbuma dēļ". Pansionātā, kur vilcinājās ar vakcinēšanos, ar Covid-19 saslimst un mirst sirmgalvis 11
Ģimenes ārstes izmisuma kliedziens par vakcinācijas haosu 9
Valsts prezidents otro "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 devu 15.aprīlī nesaņems 7
Skatīt visus komentārus

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"