Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay)

Rīgā aiztur vīrieti, kurš izvarojis divus bērnus, ieslēdzis dzīvoklī, licis lietot narkotikas 17

112
28. janvārī 09:22 2021. gada 28. janvārī 09:22
  Jauns.lv
Policija aizturējusi kādu vīrieti, kurš izvarojis divas 12 gadus vecas meitenes, licis viņām lietot narkotikas un vienai no viņām draudējis.

Valsts policijā (VP) stāsta, ka 2020.gada 24.jūlija pēcpusdienā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 3.nodaļā vērsās sieviete, kas informēja, ka viņas mazgadīgā meita izstāstījusi, ka kāds vīrietis pret viņu veicis seksuālu vardarbību. Tobrīd vīrieša personība nebija noskaidrota un meitenei bija zināms tikai viņa vārds un tas, ka viņš dzīvo kaut kur Rīgas centrā.

VP pārstāve Gita Gžibovska norāda, ka nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess. Policija veica aktīvas izmeklēšanas un operatīvās darbības ar mērķi noskaidrot un aizturēt vainīgo personu. Tika noskaidrots, ka 2020. gada marta sākumā minētais vīrietis vērsa seksuālu vardarbību, proti, veicot dzimumaktus un aktus pretdabiskā veidā, pret minētās sievietes 12 gadīgo meitu un tās pašas noziedzīgās darbības izdarījis pret vēl vienu 12 gadīgu meiteni.

Mazgadīgas meitenes tika ieslēgtās dzīvoklī, viņām bija liegta iespēja aiziet, kā arī viņas piespieda lietot narkotiskās vielas. Vienai no meitenēm vīrietis izteica draudus nodarīt miesas bojājumus. Savukārt otro meiteni vēl ilgi pēc notikušā, proti, no 2020. gada marta sākuma līdz 2020. gada 24. jūlijam viņš vajāja, tajā pašā laikā turpinot pret viņu veikt seksuālu vardarbību.

Veicot apjomīgu izmeklēšanas un operatīvo darbību kopumu, jau iesnieguma saņemšanas dienā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 3.nodaļas darbinieki noskaidroja iespējamo vainīgo vīrieti un viņa atrašanas vietu. Policijā piemin, ka aizdomās turētais 1959. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš ir sodīts par nepilngadīgas personas izvarošanu. Tās pašas dienas vēlā vakarā policisti viņu aizturēja un viņa dzīvesvietā veica kratīšanu, kuras laikā konstatēja un izņēma narkotiskās vielas - amfetamīnu. Aizdomās turētajai personai tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidroti notikuša apstākļi, iegūti un nostiprināti nepieciešamie pierādījumi un 2020.gada decembra beigās kriminālprocess tika nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 159.panta trešās daļas (par personas, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu, izvarošanu), 160.panta sestās daļas (par seksuālo vardarbību pret personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu), 251.panta otrās daļas (par nepilngadīgas personas pamudināšanu lietot narkotiskās vielas), 253.panta pirmās daļas (par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu), 132.panta (par draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagus miesas bojājumus), 1321. panta (par vairākkārtēju un ilgstošu citas personas izsekošanu, novērošanu, draudu izteikšanu šai personai) un pēc 152.panta pirmās daļas (par nelikumīgu brīvības atņemšanu) noziedzīgu nodarījumu sastāva pazīmēm.

"Valsts policija aicina bērnu vecākus pievērst uzmanību tam, kā bērni pavada brīvo laiku, tostarp - ar kādām personām komunicē interneta vidē un ar ko satiekas. Svarīgi ar savām atvasēm nodibināt uz savstarpējo uzticību balstītas attiecības, lai bērns stāstītu vecākiem par notikumiem savā dzīvē un jautātu padomu, nebaidoties tikt nosodīts. Rodoties aizdomām par noziedzīgu nodarījumu, nekavējoties jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu," norāda likumsargi.

Citi šobrīd lasa

Slavenības, kuras 5. jūnijā kandidēs uz deputātu vietām pašvaldību vēlēšanās 7
Arvien kroplīgāk. Dēla dzimtās valodas prasmes pamatīgi satrauc vecākus 19
Dzemdēja piecos gados: kāds liktenis piemeklēja pašu jaunāko māti medicīnas vēsturē
Skatīt visus komentārus

"Это гениально!": Пугачева в белой рубашке восхитилась приготовленными сыном пирожками

"В постели Агата просто бомба": партнер Муцениеце рассказал, как за ними наблюдал Павел Прилучный