Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas noteikšanu uz visu diennakts laiku
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. (Foto: LETA)

Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas noteikšanu uz visu diennakts laiku 15

Sabiedrība
6. janvārī 14:46 2021. gada 6. janvārī 14:46
  Jauns.lv / LETA
Valdībā iepriekš diskutēts par komandantstundas ieviešanu katru dienu, taču ministri izšķīrušies par šādas prasības nenoteikšanu, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atklāja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV).

Viņa skaidroja, ka valdībā bijusi diskusija noteikt ierobežojumus katru dienu, turklāt uz visu diennakts laiku, tomēr atzīts, ka "cilvēkiem tomēr ir jādodas uz darbu un ražošanas procesi arī nav pārtraucami".

Līdz ar to tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot specifiskos gadījumos, aizvadītajās svētku brīvdienās un šajā nedēļas nogalē.

Siliņa gan deputātiem neminēja, vai komandantstundu valdība varētu noteikt arī turpmākās nedēļas nogalēs.

Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Balstoties uz to, valdība šodien konceptuāli vienojusies līdz 25.janvārim pagarināt valstī noteiktos ierobežojumus, bet konkrēti lēmumi tiks pieņemti valdības sēdē ceturtdien.

Citskovskis piebilda, ka galvenokārt ir runa par jau spēkā esošu ierobežojumu pagarināšanu, kas attiecas uz pakalpojumu sniegšanu un tirdzniecību, kā arī izglītību. Savukārt par komandantstundas pagarināšanu patlaban netiek diskutēts.

Ministru kabinets iepriekš bija lēmis no 30.decembra Latvijā ieviest komandantstundu, kas bija spēkā Jaungada svētku laikā, kā arī tiem sekojošajā nedēļas nogalē. Iedzīvotājiem bija jāatrodas savās mājvietās laikā no plkst.22 līdz 5, savukārt no tām atļauts iziet vien atsevišķos izņēmuma gadījumos. Tāda pati kārtība paredzēta arī šajā nedēļas nogalē - 8. un 9.janvārī.

Citi šobrīd lasa

Pasaule piedzīvo latvieti. Čikāgā dzimušais Kārlis Kanderovskis par Pasaules latviešu mākslas centru Cēsīs
Pazīstams krievu aktieris 90 gadu vecumā kļūst par tēvu sestajam bērnam 2
Kāzu bildes pazudušas - Linda Mūrniece ar jauno vīru vairs nav pat draugi 5
Skatīt visus komentārus

Сменившая пол звезда «Джуно» подала на развод с женой после 3 лет брака

Пэрис Хилтон призналась, что она начала процедуру искусственного оплодотворения