Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Levits apžēlojis divus notiesātos
Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Levits apžēlojis divus notiesātos

Sabiedrība
2020. gada 22. decembrī 15:58 2020. gada 22. decembrī 15:58
  Jauns.lv / LETA
Valsts prezidents Egils Levits šodien izskatīja 15 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus un divas notiesātas personas nolemts apžēlot, informē Valsts prezidenta kancelejā.

Viena apžēlotā persona daļēji atbrīvota no pamatsoda izciešanas par noziedzīga nodarījuma mēģinājumu pret personas dzīvību, otra persona pilnībā atbrīvota no pamatsoda izciešanas par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu.

Levits savas darbības laikā līdz šim ir apžēlojis astoņas notiesātas personas un izskatījis 167 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus.

Apžēlošanas lūgumu var iesniegt pēc tiesas sprieduma stāšanās spēkā, izņemot gadījumus, kad persona par smagu vai sevišķi smagu noziegumu notiesāta ar brīvības atņemšanas sodu.

Gadījumos, kad persona notiesāta par smaga nozieguma izdarīšanu, apžēlošanas lūgumu var iesniegt, ja faktiski izciesta ne mazāk kā puse no piespriestā brīvības atņemšanas soda.

Savukārt, kad persona notiesāta par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, apžēlošanas lūgumu var iesniegt, ja faktiski ir izciestas ne mazāk kā divas trešdaļas no piespriestā brīvības atņemšanas soda. Turpretim, ja piespriests mūža ieslodzījums, personai pirms lūguma iesniegšanas jāizcieš ne mazāk kā 20 gadi no brīvības atņemšanas soda.

Saistītās ziņas

Prezidenti apžēlo notiesātos: Vējonis visskarbākais, Vīķei-Freibergai mīkstākā sirds 2
Levits šodien noraidījis visus notiesāto apžēlošanas lūgumus 2
Levits apžēlojis Vecrīgas grautiņos notiesāto Ansi Ataolu Bērziņu 8

Iepriekšējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis sava termiņa laikā izskatīja 697 apžēlošanas lūgumus, bet atbalstīja - 22.

Visvairāk apžēlošanas lūgumus izskatīja Guntis Ulmanis, kurš savas prezidentūras laikā izskatīja 3391 apžēlošanas lūgumus, no kuriem atbalstīja 219.

Citi šobrīd lasa

"Trešais vilnis jau ir klāt, tas izplatās kā ugunsgrēks," norāda Balvu un Gulbenes reģionā 8
Ogres kafejnīcā pieķertais policijas priekšnieks Ulmanis uzrakstījis atlūgumu
Vai tiešām mēnesi pēc Covid-19 potes nevar dzert alkoholu?
Pievienot komentāru

Ксения Собчак похвасталась успешным бизнесом, но оказалось, что он погряз в убытках

Максим Галкин показал, как выглядит гостиная с камином в его замке