Politika
2020. gada 17. novembris, 09:30

Ijabs: "Latvijas attīstībai" nav "sistēmisku problēmu" partijas finanšu jautājumos

Jauns.lv / LETA

Partijai "Latvijas attīstībai" (LA) nav "sistēmisku problēmu" partijas finanšu jautājumos, šādu pārliecību šorīt Latvijas Radio pauda LA valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs, Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs.

No partijas aizgājušā Māra Mičerevska pārmetumus, ka LA ziedotā nauda sākotnēji esot nākusi no sponsoriem, kas savukārt sadalīta biedriem ziedojumu veikšanai, un ka daļu sponsoru naudas paturot LA valdes loceklis Edgars Jaunups, Ijabs novērtēja kā nepamatotus apmelojumus.

Ijaba vērtējumā, Mičerevskis nav nekāds trauksmes cēlājs par iespējamām nelikumībām partijā, bet denunciants, kurš darbojas kādās privātās interesēs. Ijabs atzīmēja, ka līdz šim no Mičerevska puses nav jutis nekādas iniciatīvas partijas darbā, tostarp, ka viņš partijas iekšienē būtu mēģinājis norādīt uz kādiem pārkāpumiem.

Tikmēr bijušais ministrs un LA līderis Juris Pūce esot pavisam cita kalibra politiķis, kurš esot labi strādājis partijā un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Ijabs vērtēja, ka viņam tagad LA vadībā galvenie uzdevumi būs strādāt pie apvienības ar "Kustību Par" uzturēšanas un jauna ministra meklēšanas, taču nevarot aizmirst, ka valdībai kopumā jāstrādā pie nākamā gada budžeta, Covid-19 krīzes risināšanas, bet LA jāgatavojas nākamā gada pašvaldību vēlēšanām.

Par jauna VARAM vadītāja izraudzīšanos LA vēl būšot jākonsultējas ar partneriem, bet steiga, pēc Ijaba vārdiem, neesot nepieciešama, jo ministra pienākumus pašlaik pilda daudz pieredzējušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Ijabs lēsa, ka attiecības LA un "Par" apvienībā joprojām ir gana labas, LA nespiežot uz partneriem strauji pieņemt lēmumu par atbalstu LA virzītajam pašvaldību lietu ministra amata kandidātam Artūram Tomam Plešam, "jo mums ir svarīgi saglabāt šo apvienību". Pēc Ijaba domām, galvenie iebildumi esot ne par Pleša kompetenci, bet par viņa ""jaunajiem gadiem un politisko vilkmi".

Tomēr Ijabs ir pārliecināts, ka LA vajadzības gadījumā spētu piedāvāt ministra amatam arī citus kandidātus, piemēram, Saeimas deputāti Inesi Ikstenu vai Rīgas domnieku Viesturu Zepu.