"Vilka atpakaļ uz Latviju" - jaunkareivji Ervīns un Gints pameta dzīvi ārzemēs, lai atgrieztos dzimtenē un stātos armijā
Oktobra vidū Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ziņoja, ka šī gada deviņos mēnešos rekrutēti gandrīz 1500 kandidāti, no kuriem gandrīz puse kandidātu atlasīti un norīkoti profesionālajam dienestam bruņotajos spēkos. Viņu vidū esot arī 40 reemigranti – Latvijas pilsoņi, kuri no ārvalstīm atgriezušies uz dzīvi Latvijā un izvēlējušies kļūt par karavīriem.
Jauns.lv oktobra izskaņā Ādažu militārajā bāzē izdevās aprunāties ar diviem jaunkareivjiem, kuri pēc daudzu gadu prombūtnes un darba ārpus Latvijas, atgriezušies dzimtajā valstī, lai uzreiz iestātos dienestā NBS.
Gintam Pauperam un Ervīnam Mozulim katram ir savi iemesli aizbraukšanai no Latvijas, taču atpakaļ abus atvedis iepriekš pieņemts lēmums turpmāko dzīvi saistīt ar dienestu.
NBS atrāda jaunās kazarmas Ādažos
Ādažu militārajā bāzē nedēļas sākumā divas jaunuzceltās kazarmas, kas paredzētas Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un sabiedroto bruņoto spēku karavīru ...
Pēc desmit gadu prombūtnes uzreiz armijā
“Interese par bruņotajiem spēkiem man bija jau kopš skolas laikiem, taču līdz pat šim brīdim dzīve kārtojās tā, ka pievēršanās dienestam izpalika,” skaidro Ervīns, kurš pirms atgriešanās aptuveni desmit gadus pavadījis Skotijā.
Tur darba režīma dēļ neesot sanācis pārāk bieži pievērsties pašam sev un saviem hobijiem, taču pavadīt brīvo laiku “angļu stilā”, sēžot krogos, arī neesot bijis pa prātam.
NBS un NATO karavīri izspēlē uzbrukumu Zaķusalā
Svētdien 27. septembrī Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) kopā ar NATO sabiedrotajiem demonstrēja savas kaujas spējas Zaķusalā, Rīgā. Tika izspēlēta ...
“Visu to desmit gadu laikā bija doma braukt atpakaļ un iestāties armijā, taču piebremzēja attiecības. Situācijai mainoties, pateicu sev, ka man ir iespēja, sēdos mašīnā, zvanīju rekrutēšanas centram un – te nu es esmu!” stāsta jaunkareivis Ervīns Mozulis. Grūti šeit neesot – galvenais ir sevi piespiest un motivēt, viņš skaidro.
Gints Paupers prom no Latvijas devās jau drīz pēc vidusskolas beigšanas. Šobrīd uzskata, ka tas, iespējams, nav bijis pareizākais lēmums.
Pirmo reizi iestāties dienestā nav atļāvušas veselības problēmas. Pēc ilgākas prombūtnes puisis izlēmis, ka sakārtos veselību un mēģinās vēlreiz.
Pusdienlaiks Ādažu militārajā bāzē
No padomju laikiem daļā sabiedrības varētu būt nostiprinājies uzskats, ka dienējošs karavīrs ēd ļoti pieticīgi. Taču Ādažu militārās bāzes apjomīgā ...
“Es domāju visiem latviešiem, kuri ir ārzemēs, kādā brīdī ir klikšķis, ka vajag braukt atpakaļ. Arī man tāds brīdis pienāca. Bruņotajos spēkos man ir brālis, kurš pierunāja, lai vēlreiz mēģinu iestāties. Šoreiz viss sanāca. Nākot dienēt, zināju, ar ko rēķināties un dabūju, ko biju gaidījis. Nākotnē skatīšos, ko dienests man piedāvās un centīšos izcelties uz augstāko līmeni, cik būs manos spēkos!” stāsta Gints.
Citādi dzīve izvērtusies Ingum Dzenim. Vēlme strādāt un dzīvot ārzemēs viņu nekad tā īsti nav pārņēmusi – puisim esot svarīgi būt tuvāk ģimenei un draugiem.
Pirmās apmācības dienas esot bijis satraukums par gaidāmo, taču ar citiem jaunkareivjiem ātri vien nodibinājušās draudzīgas saites. Nākotnē puisis vēlas stāties Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā, lai izmācītos par leitnantu.