Par gada labāko pilnmetrāžas spēlfilmu atzīta kinofilma "Dvēseļu putenis"
Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguvusi kinofilma "Dvēseļu putenis", kuras producenti ir Inga Praņevska un Dzintars Dreibergs.
Par darbu kinofilmā "Dvēseļu putenis" Dreibergs arī tika pie labākā spēlfilmas režisora titula.
Kadri no filmas "Dvēseļu putenis" uzņemšanas aizkulisēm
Kadri no filmas "Dvēseļu putenis" uzņemšanas aizkulisēm.
Turklāt par veikumu šajā filma godināts arī Gatis Belogrudovs, saņemot balvu par labāko montāžas režiju. Tāpat par darbu šajā filmā kategorijā "Labākā mūzika" balvu saņēma Lolita Ritmanis, kategorijā "Labākais grima mākslinieka darbs" Dzintra Bijubena, par labāko operatora darbu "Lielais Kristaps" piešķirts Valdim Celmiņam.
Filmas "Dvēseļu putenis" pirmā posma filmēšana
Sāk “Dvēseļu puteņa” otro filmēšanas posmu
"Dvēseļu putenis" arī saņēma sabiedrisko mediju portāla "Lsm.lv" skatītāju balvu par gada labāko veikumu kinomākslā.
Filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde
Tikmēr par tēlojumu filmā "Pilsēta pie upes" balvu par labāko aktierdarbu galvenajā lomā saņēma Dāvis Suharevskis, bet par labāko aktierdarbu otrā plāna lomā Brigita Cmuntova.
"Lielo Kristapu" par mūža ieguldījumu filmu mākslā saņēma kinooperators un pedagogs, Latvijas Kultūras akadēmijas goda profesors Kalvis Zalcmanis.
Par labāko pilnmetrāžas dokumentālā kino filmu atzīta producentu Ivara Zviedra un Martas Bites filma "Valkātājs". Par darbu šajā filmā Zviedris un Haralds Ozols saņēma arī "Lielo Kristapu" kategorijā "Labākais operatora darbs dokumentālajā filmā".
Labākās dokumentālās īsmetrāžas filmas titulu nopelnījusi kinolente "Pirmais tilts", kuras režisore ir Laila Pakalniņa.
Tai pat laikā balvu kā labākie dokumentālo filmu režisori saņēmuši Liene Linde un Armands Začs par filmu "Klātbūtne".
Savukārt kategorijā "Labākā debijas filma" balvu saņēmusi filma "Maiņa" ar režisoru Reini Kalviņu un producentu Gintu Grūbi.
Balvu kategorijā "Labākā studentu filma" ieguvusi kinolente "Divas strīpiņas". Tās režisore ir Alise Zariņa.
Labākās animācijas filmas titulu ieguva režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas animētais dokumentālais stāsts "Mans mīļākais karš". Par šo filmu Burkovska-Jakobsena arī saņēma "Lielo Kristapu" par labāko animācijas filmas režiju.
Tikmēr "Lielo Kristapu" par labāko animācijas mākslinieka darbu saņēma Kārlis Vītols par veikumu filmā "Gulbju jaunava".
Par labāko scenāristu atzīts Viesturs Kairišs par scenāriju filmai "Pilsēta pie upes". Tāpat par darbu filmā "Pilsēta pie upes" kategorijā "Labākā skaņu režija" saņēma Ludvīks Bohadlo un Roberts Slezaks.
Viestura Kairiša filmas "Pilsēta pie upes" uzņemšanas aizkulises
Viestura Kairiša filmas "Pilsēta pie upes" uzņemšanas aizkulises.
Viestura Kairiša filmas "Piļsāta pi upis" pirmizrāde
2020. gada 15. janvārī kinoteātrī "Splendid Palace" ļaudis pulcējās uz Viestura Kairiša spēlfilmas "Piļsāta pi upis" pirmizrādi Rīgā.
Kā labākā kostīmu māksliniece cildināta Keita par sniegumu filmā "Ko zina Klusā Gerda". Par darbu šajā kinolentē kategorijā "Labākais mākslinieka darbs" balvu saņēma Jurģis Krāsons.
"Lielā Kristapa" balvu rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kultūras centru un Kultūras ministriju.
Balva dibināta 1977.gadā, bet kopš 2014.gada tā atkal tiek pasniegta katru gadu.
Pērn balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguva režisora Jura Kursieša filma "Oļegs".
"Lielais Kristaps 2019" ceremonijas apmeklētāji
2019. gada 12. novembrī kinoteātrī "Splendid Palace" tika paziņoti Latvijas nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" laureāti.
"Lielais Kristaps 2019" apbalvošanas ceremonija
2019. gada 12. novembrī kinoteātrī "Splendid Palace" tika paziņoti Latvijas nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" laureāti.