Peldsezonas laikā šogad Jūrmalā vairāk pārkāpumu, mediķu palīdzība bijusi nepieciešama uz pusi mazāk
Šogad oficiālās peldsezonas laikā no 15.maija līdz 15.septembrim Jūrmalas pludmalēs bijis par ceturtdaļu mazāk reģistrēto atgadījumu, kuros bijusi nepieciešama pludmales glābēju iesaiste, informē Jūrmalas Pašvaldības policijas Glābšanas dienests. Medicīniskā palīdzība bijusi nepieciešama krietni mazāk, toties ievērojami pieaudzis pārkāpumu skaits saistībā ar smēķēšanu, alkohola lietošanu pludmalē un citu peldvietu noteikumu neievērošanu. Kopumā peldsezonā reģistrēti 756 atgadījumi, kas ir par 19% mazāk nekā 2014.gada peldsezonā.
Glābšanas dienests negadījumu skaita samazinājumu skaidro ar šīs vasaras laikapstākļiem. “Kopumā vasara ir bijusi vēsāka nekā pagājušajā gadā, tādēļ arī kopumā mazāk nepatīkamu atgadījumu pludmalē. Bet diemžēl bijuši divi traģiski nelaimes gadījumi, kad cilvēki noslīkuši,” saka Jūrmalas Pašvaldības policijas Glābšanas dienesta priekšnieks Andris Kraulis. “Iestājoties karstajam laikam augustā, reģistrētie notikumi bijuši tādā pašā līmenī kā pērn līdzīgos laikapstākļos.”
Šajā peldsezonā Jūrmalas peldvietās medicīniskā palīdzība bijusi nepieciešama uz pusi mazāk cilvēkiem nekā pērn, bet Neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu skaits saglabājies tādā pašā līmenī. Divkārt samazinājies bērnu skaits, kas peldējušies bez pieaugušo uzraudzības (no 84 gadījumiem pērn uz 43 šogad). Tāpat sarucis gadījumu skaits, kad glābējiem pludmalē nācies meklēt noklīdušus bērnus – no 136 gadījumiem pērn uz 54 šogad. Trīs reizes vairāk nācies aizrādīt atpūtniekiem par atrašanos pludmalē alkohola reibumā, par ceturtdaļu vairāk aizrādīts arī smēķētājiem. Lai gan kopumā cita veida pārkāpumi (trokšņošana, mierīgās atpūtas zonas noteikumu neievērošana) pludmalē notiek ievērojami retāk nekā smēķēšana un alkohola lietošana, arī šie pārkāpumi reģistrēti četras reizes vairāk nekā pērn. Aizrādījumu skaits par dzīvnieku ievešanu pludmalē saglabājies tikpat augsts – 153 gadījumi.
Lai gan lielākajā daļā Latvijas oficiālo peldvietu glābšanas stacijas vairs nedarbosies, Jūrmalā darbu turpinās 3 glābšanas stacijas – Bulduros, Majoros un Kauguros. Septembrī glābšanas stacijas strādās no plkst.9.00 līdz 21.00. Pārējos mēnešos darba laiks tiks samazināts proporcionāli dienas gaišajam laikam.
Peldsezonas laikā sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai Jūrmalā strādā 34 glābēji-inspektori, savukārt klusajā sezonā 14.
Pēc oficiālās peldsezonas beigām Jūrmalas pludmales vēl līdz septembra beigām pašvaldība apsaimniekos tādā pašā režīmā kā peldsezonas laikā. Katru dienu pludmales tiek tīrītas un smiltis – irdinātas. Lai aukstajos gadalaikos vētru laikā pludmales aprīkojums netiktu apgāzts vai ieskalots jūrā, tuvāko nedēļu laikā tiks samazināts soliņu un atkritumu konteineru skaits, novāktas pārģērbšanās kabīnes. Vietās, kur to pieprasīs ziemas peldētāji, pārģērbšanās kabīnes tiks atstātas visu gadu.
Jūrmalas pašvaldības pārziņā ir lielākais skaits oficiālo peldvietu vienas pašvaldības administratīvajā teritorijā – 11 peldvietas jūras krastā un viena Lielupes krastā. Rīgas pašvaldības pārziņā ir sešas oficiālās peldvietas, Engures novadā – četras, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī un Salacgrīvā – katrā pa trim oficiālajām peldvietām.
Piecām Jūrmalas peldvietām šogad piešķirts Zilais karogs – šogad tas plīvo Jaunķemeros, Dzintaros, Bulduros, Majoros un Dubultos. Jūrmalas pašvaldība tuvāko gadu laikā plāno Zilā karoga pludmalēm pievienot vēl vienu peldvietu Kauguru pludmalē, savukārt oficiālo peldvietu statusam plānots pieteikt peldvietas Lielupes krastā un Slokas karjerā.
Regīna Zommere / Publicitāts foto