Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Policija nošķir dēlu, kurš sita ar galvu pret zemi un žņaudza savu padzīvojušo māti
Pixabay.com

Policija nošķir dēlu, kurš sita ar galvu pret zemi un žņaudza savu padzīvojušo māti 1

112
2020. gada 13. novembrī 13:35 2020. gada 13. novembrī 13:35
  Jauns.lv
Ceturtdien Valsts policija (VP) Liepājā saņēma izsaukumus uz ģimenes konfliktiem. Vienā gadījumā persona nav vēlējusies rakstīt iesniegumu, taču citā - pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu.

Kā portālam Jauns.lv pastāstīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, ceturtdien Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, kādā dzīvesvietā notiek ģimenes konflikts. 

Notikuma vietā policija sastapa sievieti vecumā ap 80 gadiem un viņas 60 gadus veco dēlu. Sieviete paskaidroja, ka viņai dzīvesvietā uzbrucis dēls – nogāza gar zemi, sita ar galvu pret zemi un žņaudza. Sirmgalve lūdza policiju pieņemt lēmumu par nošķiršanu. Šajā gadījumā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas vīrietim ir uzlikušas par pienākumu atstāt adresi un aizliegumu tuvoties adresei tuvāk par 100 metriem. 

Vēl viens izsaukums tika saņemts uz citu adresi, kur konflikts bija izveidojies starp sievieti un viņas 19 gadus veco dēlu, taču, ierodoties notikuma vietā, konflikts jau tika atrisināts un iesniegumu sieviete nevēlējās rakstīt. Likumsargi viņai izskaidroja viņas tiesības iesniegt tiesā pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. 

Valsts policija atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo (pāridarītājam klāt esot) aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var atzīmēt, kurus no trim aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam. Policija aicina laicīgi informēt par šādiem notikumiem un negaidīt, kad vardarbība pieaug līdz pakāpei, kad tiek apdraudēti apkārtējie. 

Policijas lēmums par nošķiršanu tiek aizpildīts trīs eksemplāros, no kuriem viens paliek cietušajai personai, otrs – pāridarītājam, bet trešais – Valsts policijai. Tomēr jāpiemin, ka policija lēmumu var pieņemt tikai uz rakstveida pieteikuma pamata. Ja cietusī persona atsakās rakstīt pieteikumu policijai, tad nošķiršanu piemērot nevar. 

Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību, ko arī turpat, notikuma vietā, veidlapā var atzīmēt. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav. Tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt. 
 
 

Citi šobrīd lasa

Krievijas meitenes stāsts, kas apprecējusies ar latvieti: "Man ir HIV, un pirms gada dzemdēju veselu bērniņu!"
Bērns mācās 4.klasē, bet vecāki par viņu nevar saņemt pabalstu 6
Ceturtdien Latvijā 876 jauni Covid-19 gadījumi; miruši 19 cilvēki 3
Pievienot komentāru

Мелания Трамп нарушила очередную традицию

Бывшая домработница Киркорова наконец призналась, почему на самом деле он ее уволил