Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ieskaties, varbūt zini, kur atrast Alvi Beketovu, kurš veica seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu cilvēku. (Foto: Valsts policija)

Eiropas bīstamāko noziedznieku sarakstā: Alvis Beketovs no Latvijas, kurš veica seksuālu vardarbību pret nepilngadīgo 1

112
2020. gada 27. oktobrī 09:35 2020. gada 27. oktobrī 09:35
  Jauns.lv
Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā, kas tapusi sadarbībā ar Eiropas Policijas biroju “Europol”, ir likts uzsvars uz dzimumnoziedznieku meklēšanu, un līdz ar 19 citu dalībvalstu noziedzniekiem tiek meklēts arī Alvis Beketovs no Latvijas, portāls Jauns.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

VP pārstāve Gita Gžibovska informē, ka 1979. gadā dzimušais Alvis Beketovs no Latvijas 2015. gadā, būdams alkohola reibumā, veica seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu personu. Par šo noziegumu Beketovs ir notiesāts ar brīvības atņemšanu uz 11 gadiem un ir izdots viņa Eiropas apcietināšanas orderis, pieprasot viņu apcietināt un nodot Latvijai ar mērķi izpildīt sodu. Beketovs izvairās no soda izciešanas un policijai nav zināma viņa pašreizējā atrašanās vieta.

Policijā norāda, ka divas minūtes - tas ir vidējais laika sprīdis, kādā Eiropas Savienībā policija saņem ziņojumu par dzimumnoziegumu, vai tā būtu izvarošana, seksuāla vardarbība vai uzbrukums.

"Ikviens var kļūt par dzimumnoziedznieka uzbrukuma upuri, tomēr sievietes un bērni cieš visbiežāk. Lai sekmētu dzimnoziedznieku ātrāku atrašanu un notveršanu, 19 valstis - Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Dānija, Somija, Francija, Vācija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Rumānija, Spānija, Zviedrija un Lielbritānija piedalās kampaņā, izgaismojot pa vienam meklētākajam noziedzniekam no savas valsts. Visu šo noziedznieku fotogrāfijas ir aplūkojamas Eiropas Meklētāko noziedznieku mājaslapā: eumostwanted.eu," stāsta Gžibovska.

Nedrīkstam izniekot laiku

"Kamēr Tu būsi izlasījis šo ziņu, kaut kur Eiropā būs izdarīts vismaz viens dzimumnoziegums. Nedrīkst izniekot laiku!" - tā likumsargi.

"Ja atpazīsti kādu no šiem noziedzniekiem, esi viņu redzējis, zini viņa pašreizējo atrašanās vietu vai Tavā rīcībā ir cita noderīga informācija, Tu vari padarīt Eiropu drošāku. Mājaslapā eumostwanted.eu var anonīmi sniegt jebkādu informāciju par meklētajiem noziedzniekiem un tā tiks nodota attiecīgās valsts izmeklētājiem," informē VP.

Jau iepriekš iedzīvotāju sniegtā informācija ir devusi rezultātus: kopš projekta sākuma 2016. gadā, tika aizturēts 91 noziedznieks, par kuriem informācija bija publicēta mājaslapā eumostwanted.eu. Vismaz 33 gadījumos noziedznieki tikuši notverti tieši pateicoties no sabiedrības saņemtajai informācijai.

Citi šobrīd lasa

Amerikāniete ir pārliecināta, ka viņas mājas pagalmā paviesojies mazs dinozaurs
Dānija atteicās no "AstraZeneca" vakcīnas. Kas notiks ar neizlietotajām devām? 6
“Tas ir kā vidējais pirksts pārējai pasaulei!” Norvēģijā asi kritizē Krievijas Olimpiskās komitejas sportistu tērpus 5
Pievienot komentāru

Из-за Седоковой потерял страсть к игре? Янис Тимма лишился работы в России

Провокаторша! 63-летняя Шэрон Стоун снялась в смелой фотосессии для обложки журнала