Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pieķerti mednieki, kuri aizsargājamā teritorijā ar īpaši neētiskām metodēm šāvuši zosis
Ilustratīvs foto. (Foto: LETA)

Pieķerti mednieki, kuri aizsargājamā teritorijā ar īpaši neētiskām metodēm šāvuši zosis

112
2020. gada 8. oktobrī 13:33 2020. gada 8. oktobrī 13:33
  Jauns.lv
Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) valsts vides inspektori sadarbībā ar Valsts Meža dienestu (VMD) šonedēļ pārbaudes laikā īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Liepājas pusē pieķēra vairākus medniekus, kuri zosu medīšanai lietoja svina munīciju un pusautomātiskos ieročus.

Viens no pārkāpumiem konstatēts dabas liegumā “Dunika” Rucavas novadā - mednieks bija nomedījis četras sējas zosis, izmantojot mākslīgu gaismas avotu un pusautomātisko ieroci ar kopējo patrontelpas ietilpību lielāku par trim patronām un svina munīciju. Vēl divi pārkāpumi konstatēti dabas liegumā “Liepājas ezers” Grobiņas novadā - arī tur tika medīti ūdensputni, izmantojot pusautomātisko ieroci ar kopējo patrontelpas ietilpību lielāku par trim patronām un svina munīciju.

Kā norāda DAP, svina munīcija putnu medībās ir aizliegta lielākajā daļā īpaši aizsargājamo dabas teritoriju, kā arī kopumā Eiropas Savienība mudina pāriet uz bezsvina munīciju.

Svina munīcija nonāk dabā un uzkrājas, kā rezultātā tā nokļūst dzīvniekos un putnos, un ir iemesls to bojāejai. Visvairāk svina munīcijas dabā nonāk tieši putnu medību laikā.

“Medības, izmantojot mākslīgu gaismas avotu, uzskatāmas par īpaši neētiskām, jo dzīvnieks ar gaismu tiek apžilbināts un uz brīdi zaudē orientēšanās spējas, kā rezultātā ir vieglāk nomedījams,” stāsta DAP Kurzemes reģionālās administrācijas vadītāja Dace Sāmīte.

Par konstatētajiem pārkāpumiem ierosināti administratīvo pārkāpuma procesi un par katru pārkāpumu tiks piemērots sods atbilstoši Administratīvās atbildības likumam.

Par medīšanu, izmantojot aizliegtus medību līdzekļus un rīkus, Valsts mežu dienests var piemērot naudas sodu no astoņām līdz simt naudas soda vienībām, nosakot medību tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku līdz vienam gadam.

Medību likums aizliedz izmantot mākslīgos gaismas avotus ūdensputnu medībās, kā arī nav ļauts lietot nakts redzamības tēmēkļus ar elektronisko palielinājumu vai attēla pārveidošanu.

Tāpat likums liedz izmantot pusautomātiskos šaujamieročus, kuru patrontelpas kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām.

Par svina munīcijas lietošanu ūdensputnu medībās īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās, DAP var piemērot naudas sodu no sešām līdz divsimt naudas soda vienībām.

Citi šobrīd lasa

"Amorālā ģimenīte izkropļo savrupmāju": Viktorija un Deivids Bekhemi nokaitinājuši britus 1
Piektdien Latvijā miris 21 ar Covid-19 saslimušais; stacionāros esošo slimnieku skaits nedaudz samazinājies
Protesta akcijas Krievijā pulcējušas vismaz 110 000 Navaļnija atbalstītāju; viņa sieva publicē foto no policijas furgona 10
Pievienot komentāru

«Мы с женой стали жертвами»: принц Гарри сделал резкое заявление

Внешность 15-летней дочери Волочковой разочаровала поклонников