Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Francijas prezidenta Makrona Levitam dāvinātais kolekcijas vīns tiks izdzerts
Francijas prezidenta Emanuela Makrona Latvijas prezidentam uzdāvinātais alkohols – ekskluzīvi franču vīni – tiks izdzerts oficiālā maltītē, kad Latvijā vizītē ieradīsies vēl kāds augsts viesis. (Foto: Valsts prezidenta kanceleja)

Francijas prezidenta Makrona Levitam dāvinātais kolekcijas vīns tiks izdzerts 4

Politika
2020. gada 9. oktobrī 06:31 2020. gada 9. oktobrī 06:31
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Francijas prezidenta Emanuela Makrona Latvijas vizītes laikā mūsu prezidentam Egilam Levitam uzdāvinātā ekskluzīvo vīnu kolekcija tiks izdzerta, nevis noglabāta aiz vitrīnām Rīgas pils Dāvanu zālē vai nolikta Nacionālā vēstures muzeja Prezidenta fonda krājuma plauktos, Jauns.lv teica Latvijas Prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Jauns.lv jau rakstīja, ka līdz šīm neviens mūsu valstī vizītē pabijušais ārvalsts prezidents savam Latvijas kolēģim nav dāvinājis kādu ēdamu vai dzeramu velti, vai pasniedzis dāvanu ar ierobežotu derīguma termiņu, piemēram, kosmētiku, kurai būtu nepieciešamas īpašs glabāšanas režīms vai lietošanas termiņš. Emanuels Makrons ar Egilam Levitam pasniegto vīna kolekciju lauza tradīciju!

Lielākā daļa no Latvijas Valsts prezidentu saņemtajām dāvanām tiek nodota glabāšanai Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Prezidenta fondā, bet otra daļa - Rīgas pils Dāvanu zālē. Prezidents pēc pilnvaru beigām dāvanas, kuras viņš vēlas, var arī izpirkt. Bet ar vīnu tā rīkoties nevar. Lai arī zināms, ka - jo vecāks vīns, jo tas labāks, tas jāglabā nevis muzejā aiz vitrīnas, bet gan vīna pagrabā. Un arī ne mūžīgi...

Tikai nedēļu pēc Makrona aizbraukšanas no Latvijas, nospriests, ko darīt ar 2015. gadā novāktās vīnogu ražas vīnu. Prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane Jauns.lv pavēstīja: „Ņemot vērā vīnu uzglabāšanas specifiku, Francijas prezidenta Emanuela Makrona uzdāvinātā vīnu izlase tiks izlietota oficiālās maltītēs, uzņemot augstus viesus”.

Saistītās ziņas

Francijas prezidents Makrons ar savu "alkoholisko dāvanu" samulsina Latvijas prezidenta kanceleju 20
Levitu un Makronu pāris abpusēji apmainījušies ar dāvanām 2
"Protokola burbulis" - kā noritēs Makrona viesošanās Latvijā 1

Tas nozīmē, ka izredzes šo vīnu nobaudīt ir arī kādas citas prezidentam, kurš ieradīsies oficiālā vizītē Latvijā, un kuram par godu tiks rīkotas pusdienas vai vakariņas.

Citi šobrīd lasa

Dzīve bez privātuma. Eksperimentā izdodas nopirkt datus par 100 000 Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem 3
Latvijas noslēpums: kā kvalitatīvie RAF mikroautobusi kļuva par brāķiem 11
Aizvadītajā naktī aizturēti agresīvi komandantstundas neievērotāji; spraigi notikumi Liepājā, Smiltenē un Jūrmalā 7
Skatīt visus komentārus

«Мы с женой стали жертвами»: принц Гарри сделал резкое заявление

Внешность 15-летней дочери Волочковой разочаровала поклонников