Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Plāno aizliegt Georga lenšu izmantošanu publiskos pasākumos
Organizācijas "Pasaule bez nacisma" prezidija loceklis Josifs Korens (centrā) ar domubiedriem dala Georga lentītes Uzvaras parkā. (Foto: Zilgma Kukle/LETA)

Plāno aizliegt Georga lenšu izmantošanu publiskos pasākumos 2

Politika
17. septembrī 13:37 2020. gada 17. septembrī 13:37
  Jauns.lv / LETA
Saeima trešdien, 17.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumu Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā un grozījumu likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem", kas paredz aizliegumu publiskos izklaides un svētku pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos un piketos izmantot Georga lentes.

“Ņemot vērā Krievijas ekspansiju Ukrainā un tās īstenoto totalitāro ideoloģiju attiecībā uz bijušajām PSRS republikām, Latvijai ir pamats saskatīt pietiekamu apdraudējumu tās demokrātiskajai iekārtai un drošībai. Aizliedzot Georga lentes, tiktu ierobežotas šādas ideoloģijas izpausmes. Mums ir jāparāda sava nostāja pret šo lenšu lietošanu publiskos pasākumos,” iepriekš uzsvēris par likumprojektu virzību Saeimā atbildīgas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Pašlaik Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likums paredz, ka publisku pasākumu norises laikā aizliegts izmantot, arī stilizētā veidā, bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju simbolus — sirpi un āmuru līdz ar piecstaru zvaigzni -, izņemot gadījumus, kad to izmantošanas mērķis nav saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu.

Likuma grozījumi, kas šo sarakstu papildina ar aizliegumu izmantot bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas orgānu (represīvo iestāžu) piederību identificējošo apģērbu, kā arī tā elementus, pašlaik virzīti otrreizējai caurlūkošanai Saeimā.

Likums “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” patlaban nosaka, ka sapulču, gājienu un piketu dalībniekiem to laikā ir aizliegts izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku (arī stilizētā veidā). Savukārt likuma grozījumi, kas stāsies spēkā šī gada 1.jūlijā nosaka, ka šajos pasākumos arī stilizētā veidā būs aizliegts izmantot bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogus, to bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas orgānu (represīvo iestāžu) izmantoto piederību identificējošo apģērbu (formas tērpus), šā apģērba elementus, kā arī ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju simbolus - sirpi un āmuru līdz ar piecstaru zvaigzni.

Grozījumi, kas paredz aizliegt Georga lenšu izmantošanu publiskos pasākumos, vēl divos lasījumos jāskata Saeimai.

Citi šobrīd lasa

"Tev gan forši" - populāras frāzes, ko labāk neteikt cilvēkiem, kuriem nav bērnu 3
Pētnieki kaklā nejauši atklāj līdz šim nezināmu orgānu
Ģimene joprojām šokā un cenšas saņemt atbildes: ar pāris dienu starpību no Covid-19 nomirst tēvs un meita 8
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Кэтрин придумала план на случай разрыва с принцем Уильямом