Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kreituse: vēlēšanu organizācija Latvijā ir zaudējusi savu kvalitāti 1

Sabiedrība
15. septembrī 15:27 2020. gada 15. septembrī 15:27
  TV24
“Vēlēšanu organizācija Latvijā ir zaudējusi savu kvalitāti. Ir krietni jāpārvērtē arī Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) darbība. Ļoti interesanti, ka vēl pirms biļetenu saskaitīšanas tika teikts, ka tas var izmainīt vietu sastāvu “Vienotībā” un “Saskaņā”. Kā var zināt, ka tieši šīm divām partijām tas ko mainītu? Kāds ielūkojās aploksnēs?” Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus un to apstrīdēšanu RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” komentēja RSU profesore un politoloģe Ilga Kreituse.

Pēc Kreituses domām labi esot tas, ka tiesa nav izturējusies vienaldzīgi pret iesniegtajām pretenzijām par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, jo vienā brīdī licies, ka tiesa noraidīs šīs prasības.

“Labi, ka ir pateikts, ka tā ir nelikumība, kļūda un tagad ir pieņemts kļūdu labojums. Kļūdu labojums nav ideālais variants. Tas, ka balsis pārskaitīs, ir ļoti interesanti, jo tas var kaut ko izmainīt,” sacīja profesore.

Kreituse uzskata, ka tiem, kas no vēlēšanu komisijām notikušo komentē, vajagot saprast, ko viņi var teikt un nerunāt to, kā nav. 

Profesore uzsvēra, ka šī balsu pārskaitīšana varot skart atsevišķus deputātus, jo iekļūšanu vai neiekļūšanu Rīgas domē varot izšķirt pat 10 balsis un tas esot arī plusu un mīnusu jautājums. 

“Šī lieta atstāj nepatīkamu nogulsni, ja mēs cīnāmies par atklātām un demokrātiskām vēlēšanām. No vienas puses tiesa ir likvidējusi nelikumības, no otras puses tas parāda to, ka vēlēšanu organizācija Latvijā ir zaudējusi savu kvalitāti. Un atbildīgo nav. Uzskatu, ka tie cilvēki, kas pieļāva kļūdas, nevar vairs strādāt komisijā, un ir krietni jāpārvērtē CVK nostādne un darbība,” pārliecināta ir RSU profesore.

Citi šobrīd lasa

10 interesanti fakti par boksu un šī sporta veida leģendām
Levits sajūsmā, Skrastiņu sveic jubilejā - Dailes teātrī pirmizrāde ilgi gaidītajam "Ārstam"
Timma publicē foto no kāzām ar Annu Sedokovu, kuru nosauc par “Misis Timmu”
Pievienot komentāru

Стало известно, как принц Гарри отметил день рождения вдали от королевской семьи

Раскрыт размер повышенных пенсий Гузеевой, Якубовича и других звёзд ТВ