Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Levits: ekonomisko lietu tiesas veiksmes atslēga ir augsta līmeņa profesionāļi 1

Sabiedrība
2020. gada 18. augustā 11:26 2020. gada 18. augustā 11:26
  Jauns.lv / LETA
Ekonomisko lietu tiesas veiksmes atslēga ir augsta līmeņa profesionāļi, tādu viedokli tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) paudis Valsts prezidents Egils Levits.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, pirmdien Rīgas pilī Levits tikās ar tieslietu ministru, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar Ekonomisko lietu tiesas izveidi un citas jomas aktualitātes.

Diskutējot par Ekonomisko lietu tiesas darbības modeli un nozīmi Latvijas tiesu sistēmā, Valsts prezidents pauda cerību, ka tiesnešu atlases procesā savas kandidatūras iesniegs daudz augsta līmeņa profesionāļu - kā tiesu sistēmā jau ilgus gadus strādājošie, tā arī jaunie kompetentie juristi, šādi veidojot atbildīgu un uz vērtībām balstītu Latvijas tiesu sistēmu un to stiprinot.

Tāpat sarunā tika aktualizēts tiesnešu mācību jautājums, un Levits atkārtoti uzsvēra savu ideju par nepieciešamību mācību procesā lielāku uzmanību vērst uz tiesas procesa vadības prasmju pilnveidi.

Valsts prezidents un tieslietu ministrs tikšanās laikā pārrunāja jautājumu arī par oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" nozīmi informatīvās telpas stiprināšanā. Levits pauda uzskatu, ka vienota informatīvā telpa šajā laikā, kad demokrātija saskaras ar dažādiem apdraudējumiem, ir īpaši aktuāla, un šim jautājumam, pēc Valsts prezidenta domām, ir jābūt politiskajā dienaskārtībā.

Sarunā Levits ar Bordānu akcentēja arī nekustamā īpašuma nodokļa politikas un reformas jautājumus, uzsverot, ka ir nepieciešama kopēja koncepcija, lai sistēma tiktu uzlabota.

Citi šobrīd lasa

Kā Jāņu dienu svin citas tautas pasaulē?
"Ja krist, tad no balta zirga!" Seksologs Šulcs par papardes zieda meklēšanas tradīciju
Latvijas novadu cīņas: "Deviņvīri" testē, kādu alu izvēlēties Jāņu galdam
Pievienot komentāru

Две тяжелых операции подряд: почему Валерий Леонтьев не появляется на публике

Джанабаева впервые показала обоих сыновей от Меладзе на одном фото