Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Levits nosauc tās Baltkrievijas amatperosnas, kurām jānosaka individuālās sankcijas 1

Politika
17. augustā 19:57 2020. gada 17. augustā 19:57
  Jauns.lv / LETA
Starptautiskajai sabiedrībai ir jāaicina Baltkrievija uz atkārtotu un brīvu vēlēšanu organizēšanu, kā arī jānosaka individuālas sankcijas pret tām amatpersonām, kuras īstenojušas represijas un piedalījušās notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu sagrozīšanā, tādu viedokli par situācijas attīstību Baltkrievijā ANO ģenerālsekretāram Antoniu Gutērešam pauda Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, Levits šodien pa tālruni sazinājās ar ANO ģenerālsekretāru, pievēršot uzmanību situācijai Baltkrievijā, kā arī pārrunājot citus aktuālus ANO jautājumus.

Valsts prezidents tālsarunā augstu novērtēja arī ANO veikto darbu dezinformācijas apkarošanas laukā. Gutērešs izteica atzinību par Latvijas sekmīgo rezultātu Covid-19 apkarošanā, kā arī izrādot starptautisku līderību cīņai ar dezinformāciju pasaulē un kuplinot ap šo iniciatīvu vairāk nekā 130 ANO dalībvalstu. Abas puses bija vienisprātis par turpmāku ciešu sadarbību dezinformācijas apkarošanā.

Levits šodien sazinājās ar ANO ģenerālsekretāru, pievēršot uzmanību situācijai Baltkrievijā, kā arī pārrunājot citus aktuālus ANO jautājumus. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Šodien Levits sazinājās ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu, Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu un Polijas prezidentu Andžeju Dudu, lai pārrunātu visu četru valstu vienoto nostāju par situāciju Baltkrievijā.

Kā norādīja Valsts prezidenta kancelejā, sarunā prezidenti pauda "skaidru un vienotu Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas nostāju par atkārtotām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kas atbilstu demokrātisku valstu vēlēšanu pamatprincipiem un ko uzraudzītu starptautiskie novērotāji".

Tāpat prezidenti bijuši vienoti nostājā, ka pēc iespējas ātrāk ir jāsasauc Eiropadomes sēde, kurā jālemj par sankcijām pret tām Baltkrievijas amatpersonām, kuras veikušas represijas pret sabiedrības pārstāvjiem vai piedalījušas vēlēšanu rezultātu grozīšanā.

Levits, Kaljulaida, Nausēda un Duda uzsvēra arī ANO Drošības padomes un citu starptautisko organizāciju nozīmīgo lomu šajā situācijā.

Jau rakstīts, ka saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti, un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Galvaspilsētā Minskā kopš 9.augusta nerimst protesti pret vēlēšanu viltošanu un prezidentu Lukašenko, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā vairāki tūkstoši cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.

Daudzi protestētāji, iznākuši brīvībā no cietumiem, pagājušajā nedēļā liecināja par spīdzināšanu, pārpildītām kamerām, sūdzējās par badu un slāpēm. Cilvēktiesību aktīvisti ir dokumentējuši spīdzināšanas faktus.

Citi šobrīd lasa

Viena tikšanās, septiņi saslimušie - Covid-19 ķer populārus Latvijas mūziķus
Uzņēmumā "Adugs" konstatēts "smagāko pārkāpumu komplekts", saka Darba inspekcijā 4
37 gadu vecumā no Covid-19 miris pazīstams Lietuvas smagatlēts
Pievienot komentāru

В сети появилось ранее не опубликованное видео принцессы Дианы с Уильямом

«Олег Ефремов покончил с собой»: обнародовано тайное письмо любовницы актера