Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
unsplash.com

Patlaban pašizolācija jāievēro, atgriežoties no vēl divām valstīm 2

Sabiedrība
3. jūlijā 17:43 2020. gada 3. jūlijā 17:43
  Jauns.lv / LETA
Pieaugot Covid-19 saslimstībai atsevišķās valstīs, turpmāk pašizolācija būs jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Monako, kā arī no kopumā septiņām Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, tostarp Čehijas, Zviedrijas, Luksemburgas, Portugāles, Rumānijas, Bulgārijas un Apvienotās Karalistes, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Pēdējo nedēļu laikā novērots saslimstības pieaugums atsevišķās ES un EEZ valstīs. Kopš šodienas pašizolācijas prasība attiecināta arī uz Čehiju un Monako, kur saslimstība pārsniegusi noteikto 16 gadījumu uz 100 000 iedzīvotājiem atzīmi. 

Tiem, kuri jau ir pasūtījuši biļetes braucienam uz kādu no minētajām valstīm, atgriežoties Latvijā, nāksies ievērot pašizolāciju. Šāda prasība arī attiecas uz tranzītā ceļojošajiem, proti, ja ceļotājs caurbrauks šīs valstis vai būs uzturējies to lidostās pārsēšanās nolūkos.

Ņemot vērā minētos apsvērumus, gan SPKC, gan Veselības ministrija joprojām neiesaka doties ceļojumos ārpus Latvijas.

Latvijā saslimstības intensitāte ir 0,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, un tā joprojām turpina kristies, sasniedzot zemāko rādītāju to ES un EEZ valstu vidū, kur joprojām ir reģistrēti Covid-19 inficētie.

Arī pārējās Baltijas valstīs vērojams saslimstības kritums - Igaunijā šis rādītājs nokrities līdz vienam pacientam uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr Lietuvā līdz pusotram. Vēl 26.jūnijā tika ziņots, ka Lietuvā Covid-19 intensitāte ir divi gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, savukārt Igaunijā - 1,4.

Pašizolācija nav jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 16. Rēķinot gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem, ir iespējams objektīvi salīdzināt dažādu valstu rādītājus, neskatoties uz atšķirībām iedzīvotāju kopskaitā, norāda speciālisti.

Ja pašizolācija tiek ievērota, atgriežoties no valsts, kur kumulatīvais rādītājs 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju iepriekš pārsniedzis, bet vairs nepārsniedz 16, tad pašizolāciju drīkst pārtraukt.

Citi šobrīd lasa

10 pārtikas produkti, kas ir bīstami kaķiem
Anglijā atrisināta pazuduša lietuvieša mistērija: par mirušu uzskatītais viesstrādnieks rūpīgi slēpies
Mājdzemdību laikā mirusi jauna sieviete. Ārsts: "Kad vienreiz šis beigsies?"
Skatīt visus komentārus

Попа, как у Ким: «Живой Кен», ставший женщиной, показал фигуру в купальнике

Королевская семья неожиданно "поздравила" герцогиню Меган с 39-летием