Ko nozīmē aizliegums peldēties? Skaidro Veselības inspekcija
foto: EPA/Scanpix
Sabiedrība

Ko nozīmē aizliegums peldēties? Skaidro Veselības inspekcija

Jauns.lv

Pēc 8. un 9.jūnijā valsts monitoringa ietvaros veiktajām peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudēm ir noteikts aizliegums peldēties Daugavas peldvietā „Rumbula”, kurā konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, informē Veselības inspekcija.

Ko nozīmē aizliegums peldēties? Skaidro Veselības ...

Peldvietu ūdens kvalitātes normatīvie robežlielumi  ir pārsniegti arī Lielupes labā krasta peldvietā Jelgavā un Gaujas peldvietā Siguldā, kur paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ ir ieteikts nepeldēties, bet pārējās oficiālajās peldvietās  ūdens kvalitāte atbilst prasībām un tajās peldēties ir atļauts.

Inspekcijas speciālisti atgādina, ka aizliegums peldēties liecina, ka peldoties šādā ūdenī pastāv lielāks risks saslimt ar kādu no ādas, gļotādas vai kuņģa - zarnu trakta infekcijas slimībām.

Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem,  kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Peldvietu ūdens kvalitāte tiek noteikta pēc zarnu nūjiņu un zarnu enterokoku skaita ūdenī. Liels šo baktēriju skaits ūdenī liecina par iespējamu fekālo piesārņojumu, jo minētās baktērijas dzīvo cilvēka un siltasiņu dzīvnieku zarnu traktā. Fekālais piesārņojums var saturēt dažādas patogēnās baktērijas.

Jūnija peldūdens kvalitāti varētu būt ietekmējušas pēdējo nedēļu spēcīgās lietusgāzes un iespējamā piesārņojuma ieskalošanās no apkārtējās sauszemes teritorijas, kā arī lietus ūdeņu kopā ar neattīrītiem notekūdeņiem iepludināšana ūdenstilpēs.

Papildus oficiālo peldvietu monitoringam, šogad vairākas pašvaldības veic peldūdens kvalitātes pārbaudes par saviem līdzekļiem savas teritorijas neoficiālajās peldvietās.