Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
unsplash.com

Zinātnieks pieļauj, ka pēc 40 gadiem Latvijā ziemas teju izzudīs 3

Sabiedrība
26. maijā 16:33 2020. gada 26. maijā 16:33
  Jauns.lv / LETA
Pēc 40 gadiem Latvijā ziemas, iespējams, kļūs būtiski siltākas, bet vasarās gaisa temperatūra būtiski nemainīsies, vien saules enerģijas varētu būt mazāk, šādu viedokli šodien starptautiskajā vebinārā "Maģiskais trijstūris: Mēru pakts, Covid-19 un Eiropas zaļais kurss. Krīze kā iespēja?" pauda Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes docents Māris Nartišs. 

Vebinārā viņš prezentēja atvērto datu lietojumu klimata pārmaiņu prognozēšanai Kuldīgā. Nartišs bija izanalizējis un salīdzinājis Ventas rumbas apmeklētāju skaitu vienā dienā 2018.gadā un 2019.gadā. Rezultātā secināts, ka labākos laika apstākļos Ventas rumbas apmeklētāju skaits ir lielāks nekā sliktākos laika apstākļos.

Analizējot datus par gaisa temperatūru laika posmā no 2010. līdz 2019.gadam, Nartišs prognozē, ka pēc 40 gadiem gaisa temperatūras izmaiņas būtiskāk skars ziemas mēnešus, piemēram, februārī gaisa temperatūra varētu nebūt zemāka par 0 grādiem, kamēr vasaras, iespējams, nekļūs siltākas un saules enerģijas daudzums samazināsies.

Nartiša veiktā atvērto datu analīze liecina, ka pastāv risks, ka pēc 40 gadiem Latvijā varētu būt lielāki plūdu un sausuma periodu riski, savukārt vēja izmaiņas būšot nebūtiskas.

Citi šobrīd lasa

FOTO: tā tagad izskatās mājās, kur pirms teju 40 gadiem tika uzņemts "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" 14
Omulīgi, neķītri un jautri - Jurijs un Svetlana Žigajevi jeb pašmāju trakulīgākais pāris internetā
Dženifera Anistone atklāj patiesos iemeslus, kāpēc izjukusi laulība ar Bredu Pitu
Tēmas: Laika ziņas
Skatīt visus komentārus

Звезда сериала "Хор" пропала без вести: ее 4-летний сын найден один в лодке

Еще не конец: тяжелобольная Заворотнюк продолжает бороться за жизнь