Deju svētki izdejoti! Horeogrāfes Ingrīdas Saulītes jubilejas koncerts "Dejā rotātā". FOTO
Ingrīdas Saulītes jubilejas koncerts Latvijas Nacionālajā operā 26. oktobrī.
Runā Rīga

Deju svētki izdejoti! Horeogrāfes Ingrīdas Saulītes jubilejas koncerts "Dejā rotātā". FOTO

Jauns.lv

Pirmdien, 26. oktobrī plkst. 19.00 uz Latvijas Nacionālās operas skatuves tika svinēti deju svētki, kuros pulcējās izcilākie Rīgas tautas deju ansambļi, talantīgākie horeogrāfi, deju kolektīvu vadītāji un latviešu dejas draugi, lai godinātu latviešu dziesmu un deju svētku virsvadītāju, tautas un skatuves deju lieluzvedumu veidotāju, horeogrāfi un docenti Ingrīdu Saulīti 80 gadu jubilejas koncertā „Dejā rotātā”.

Deju svētki izdejoti! Horeogrāfes Ingrīdas Saulīte...

Par latviešu deju Imants Ziedonis ir teicis: „Visskaistākais rokraksts Saulītei: liels, vienkāršā, bet iespaidīgā kompozīcijā”.

Lai deja izveidotos un pastāvētu, ir nepieciešams radītājs, un latviešu dejā tāda ir Ingrīda Saulīte – talantīga horeogrāfe, tautas un skatuves deju lieluzvedumu veidotāja, deju krājumu autore un sastādītāja. Krāšņajā jubilejas koncertā Latvijas Nacionālajā operā tikās Ingrīdas Saulītes skolēni, darba kolēģi un plašā latviešu dejas cienītāju saime, lai uzburtu skaistus un sirsnīgus deju svētkus par godu horeogrāfes nozīmīgajai jubilejai. Koncerta pirmajā daļā tika izdejotas dejas, kurām Ingrīda Saulīte dažādos svētkos veidojusi laukuma zīmējumu un ir bijusi svētku virsvadītāja, bet koncerta otrajā daļā deju ansambļi dāvināja jubilārei pašu izvēlētās dejas. Ikvienam koncerta apmeklētājam bija dota iespēja izjust dejas spēku, kuru radīt iespējams tikai visiem kopā – vienā solī, vienā elpā, vienā ritmā saplūstot. Programmā mirdzēja tādas skaistākās un skatītāju iemīļotākās latviešu tautas dejas pērles kā „Kurzeme”, „Latviešu pāru deju svīta”, „Gatves deja”, „Rucavietis” un daudzas citas. Izsmalcinātā deju rakstā tika saaustas Harija Sūnas, Imanta Magones, Ulda Šteina, Ulda Žagatas, Viļa Ozola, Arvīda Donas, Aijas Baumanes, Zigurda Miezīša un Alfrēda Spuras horeogrāfijas, kā arī pašas gaviļnieces – Ingrīdas Saulītes izskoloto talantīgo horeogrāfu un deju kolektīvu vadītāju – Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa, Agra Daņiļeviča, Artas Melnalksnes, Ilzes Mažānes, Guntas Skujas un Taigas Ludboržas – radītās dejas.