Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks. (Foto: LETA)

Vairāk nekā 10 Liepājas tekstiluzņēmumi pauduši gatavību sākt ražot aizsargmaskas

Novadu ziņas
20. martā 23:00 2020. gada 20. martā 23:00
  Jauns.lv / LETA
Vairāk nekā 10 Liepājas tekstilrūpniecības uzņēmumi pauduši gatavību sākt ražot aizsargmaskas, pastāstīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks.

"Šodien domē notika tikšanās ar nozares uzņēmumiem un vairāk nekā 10 uzņēmumi pauduši gatavību iesaistīties aizsargmasku ražošanā, kā arī izstrādājuši savus masku paraugus. Protams, ražošanas sākšanai nepieciešama ražošanas procesu pārkārtošana, bet to uzņēmumi var izdarīt pāris dienu laikā," stāstīja Sesks. 

Viņš norādīja, ka Liepājas uzņēmumiem ir potenciāls saražot līdz pat vienam miljonam masku mēnesī. 

"Jāsaprot, ka masku šūšana ir roku darbs, tāpēc maskas varētu būt nedaudz dārgākas par Ķīnā ražotajām," piebilda Sesks.

Viņš skaidroja, ka primāri ar šīm maskām varētu apgādāt medicīnas iestāžu, policijas, sociālo dienestu darbiniekus, kā arī iedzīvotājus. Sesks pauda pārliecību, ka jau nākamās nedēļas sākumā aizsargmaskas varētu parādīties arī Liepājas veikalos. 

"Patlaban viens uzņēmums - "Tonus Elast" jau ražo maskas no Polijā iegādāta materiāla, ir iespējams izmantot arī "Lauma Fabrics" saražotos materiālus. "Tonus Elast" saražoto jau iepērk Liepājas pašvaldība, lai nodrošinātu pašvaldības un valsts policijas darbiniekus, sabiedriskā transporta vadītājus, sociālos dienestus," sacīja Sesks. 

Jautāts, kādā veidā varētu nodrošināt visas Latvijas iedzīvotājus, Sesks norādīja, ka iespējas ir dažādas. Interesi par masku iegādi jau ir izrādījušas vairākas pašvaldības, tāpat iespējamo masku modeļu paraugi nosūtīti arī Nacionālajam veselības dienestam, lai izvērtētu, kuri būtu piemērotākie, ieviešami ražošanā un kā nodrošināt to izplatīšanu. 

Citi šobrīd lasa

Vai kaķi patiešām ir nedraudzīgi? 5
Alkoholiķu reitings pēc zodiaka zīmes: kam ir vislielākais risks 10
Latvijas noslēpumi: 1940. gads un Latvijas aizstāvēšanas plāni 83
Pievienot komentāru

Анастасия Волочкова сделала свой самый откровенный шпагат

"Мы разбиты. Сломаны. Выпотрошены": 3-летняя дочь звезды Instagram умерла от рака за шесть недель