Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Talantīgā Rīgas Krievu teātra aktiera Jakova Rafalsona spēli mēs varam baudīt Ilonas Brūveres filmā par mūsu tango karali Oskaru Stroku interneta vietnē kants.lv. (Foto: Ieva Čīka/LETA)

Ārkārtas brīvdienu ceļvedis: ko darīt 28. un 29. martā? Metāllūžņi Skrundā, dzīve uz Marsa un Ludzas Lūcija

Kultūra
28. martā 08:33 2020. gada 28. martā 08:33
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Kad negribas būt te un tagad, tad jālūkojas, vai citur nav labāk. Kā ir “tur ārā”, dzīvot uz Marsa un saprast Tumšo matēriju palīdzēs Suntažu obervatorijas astronomijas portāls. Ka jādzīvo citādāk sestdienas vakarā, mūs ikgadējā Zemes stundā aicinās Pasaules Dabas fonds, bet mūsu pašu Dabas aizsardzības pārvalde aicina doties vairāk nekā 400 dažādos dabas tūrisma maršrutos.

Paceļot aicina arī Turaidas muzejrezervāts, kas izveidojis virtuālo tūri pa teiksmām apvīto seno Vidzemes lībiešu zemi. Lībiskās saknes aicina apzināt arī Latvijas senākajā pilsētā Ludzā, jo tās iedzīvotāju senčos ir leģendārie Ludzas igauņi, kuri sazinājās nu jau izmirušajā lucu valodā. Tāpat Ludzā arī atjaunota Baltijā vecākā sinagoga. Aizraujoši iepazīt Ludzas vēsturi, jo tā taču cieši saistīta ar ķēniņa meitu Lūciju. Savukārt Latvijas jaunākā pilsēta aicina ielīkoties gan Metāllūžņu dizaina stacijā, gan paklausīties mūspusē vienīgās runājošās govs stāstījumā. Skrunda ievērojama arī ar to, ka tieši tur sākās mūsu karavīru uzvaras ceļš un cīņa par Latvijas brīvību un neatkarību. Toties, ja gribas noskatīties labu filmu, jāielūkojas režisores Ilonas Brūveres portālā, kas nodēvēts slavenā Karalauču filozofa vārdā.

0 /7

Citi šobrīd lasa

Nerekomendē atjaunot aviosatiksmi ar sešām Eiropas valstīm
Saeima ir viens no pirmajiem parlamentiem pasaulē, kas ir gatavs strādāt attālinātā režīmā; rosās diskusijas 9
Lai atpazītu būtnes, kas paņēmušas to, kas viņām nepieder, Rīgas restorāns izsludina neparastu konkursu
Pievienot komentāru

«Зачем так детей колошматить»: Киркорова обвинили в грубом обращении с дочерью и сыном

Галкин нестандартно поздравил падчерицу Кристину Орбакайте с днем рождения