Zemgalē par tālruņu un viedierīču lietošanu pie auto stūres sastādīti 32 protokoli
foto: REUTERS/SCANPIX
Visvairāk šādi protokoli sastādīti Jelgavas iecirknī.
112

Zemgalē par tālruņu un viedierīču lietošanu pie auto stūres sastādīti 32 protokoli

Jauns.lv / LETA

Profilaktiska rakstura pārbaudes laikā Zemgalē sastādīti 32 administratīvā pārkāpuma protokoli vadītājiem, kuri pie automašīnas stūres brauciena laikā izmantoja tālruņus un citas viedierīces, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Zemgalē par tālruņu un viedierīču lietošanu pie au...

Jelgavas iecirknī sastādīti 13 šādi protokoli, Jēkabpils iecirknī viens, Bauskas iecirknī - pieci. Tukumā un Aizkrauklē fiksēti pa trim šādiem pārkāpējiem, bet Dobelē un apkārtnē - septiņi.

Pērn Zemgalē par šādiem pārkāpumiem sastādīti 633 protokoli, visvairāk Jelgavas un Tukuma iecirknī - attiecīgi 291 un 214. Šogad reģionā pieķerti 80 autovadītāji, kas lietojuši ierīces, vadot automašīnu.

VP atgādina, ka par tālruņa, piezīmjdatora, planšetdatora vai viedierīces lietošanu, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā, izņemot gadījumus, kad ierīci izmanto brīvroku režīmā, transportlīdzekļa vadītājam tiek uzlikts naudas sods no 25 līdz 100 eiro. Tāpat kopš pagājušā gada oktobra ir stājušās spēkā Ministru kabineta apstiprinātās izmaiņas normatīvajos aktos par mobilā tālruņa un citu viedierīču lietošanu pie auto stūres brauciena laikā, paredzot reģistrēt vienu pārkāpumu uzskaites punktu.

Policija aicina autovadītājus atturēties no mobilā tālruņa un citu viedierīču lietošanas brauciena laikā, jo šāda darbība novērš vadītāja uzmanību no ceļa, kā rezultātā šoferis kļūst izklaidīgs un aizdomājas, bet situācija uz ceļa var mainīties jebkurā brīdī.

"Viens zvans, viena ziņa vai jaunumu pārbaudīšana sociālajās vietnēs brīdī, kad tiek vadīts transportlīdzeklis, pašam šoferim vai citam satiksmes dalībniekam var izrādīties liktenīga," norādīja Kalniņa.