Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

Melngalvju nams svin nozīmīgu jubileju

Runā Rīga
2. martā 11:00 2020. gada 2. martā 11:00
  Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Piektdien, 2020. gada 28. februārī Melngalvju nams* ar sadarbības partneriem, nama atjaunotājiem un atbalstītājiem atzīmēja nama 20 gadu jubileju kopš tā atjaunošanas un 685. jubileju kopš tā celšanas.

Grezni tērpi, ziedi, mūzika, svinīga atmosfēra un sirsnīgi cilvēki raksturo nupat Melngalvja nama atzīmētās jubilejas noskaņu. Svinības tika rīkotas arī saskaņā ar senajām Melngalvju brālības iedibinātājām tradīcijām laikā, kad nams bija jauno un neprecēto tirgotāju mājvieta, kur ar lielu aizrautību tika svinēti svētki un dažādi kultūras pasākumi. 

Vienā no Rīgas krāšņākajām ēkām tika atklātas divas jaunizveidotas telpas – Zilās gvardes zāle un Salons. Zilās gvardes zāle ir veidota par godu Zilajai namnieku rotai jeb Zilajai gvardei. Pateicoties gaiši zilajiem, ar sudrabu rotātajiem formas tērpiem, jauno jātnieku rotu nosauca par Zilo Namnieku rotu jeb Zilo gvardi. Viņu galvenais pienākums bija piedalīties Rīgas pilsētas prominentu viesu sagaidīšanas un pavadīšanas procesijās. 

Savukārt Brēmenes Melngalvju brālība par godu Rīgas Melngalvju nama nozīmīgajai jubilejai Rīgas ekspozīciju līdz 2020. gada 30. septembrim papildina ar sudraba augļu vāzi. Par godu Melngalvju brālības 500 gadu jubilejai trauks tika izgatavots kā kopija orģinālajam darbam, kas pazuda 1. Pasaules kara laikā. Uz trauka ir attēloti Rīgas un Brēmenes pilsētu ģerboņi, kā arī melngalvju vecais un jaunais ģerbonis, simbolizējot ciešo sadarbību starp abām pilsētām un melngalvju brālību. Vāzes augšējā daļā izveidota stilizēta laiva, kurā sēž jūras dievs Neptūns – Melngalvju sargātājs jau kopš seniem laikiem.

Jādomā, ka sirsnīgā svētku atmosfēra, kas valdīja nama jubilejas atzīmēšanas dienā, saglabāsies Melngalvju nama sienās un viesu sirdīs vēl ilgi, un tikšanās kļūs par patīkamu atkalredzēšanos jau pēc gada.

Citi šobrīd lasa

Trīs mēneši gadā, kad dzimst paši skaistākie puikas 7
Zinātnieki atklājuši, kādas izskatās perfektas krūtis 1
Apprecējies mūziķis Juris Kulakovs
Pievienot komentāru

"Я поняла, что единственное неправильное решение - это молчать": Герцогиня Меган записала эмоциональное видеообращение

Часть плана: Выяснилось, зачем Петросян женился на Брухуновой