Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bauere konsultēsies ar juristiem, vai viņas atbrīvošana no SIF direktores amata bijusi likumīga
Darba attiecības ar Baueri tika pārtrauktas pērnā gada 10.decembrī. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Bauere konsultēsies ar juristiem, vai viņas atbrīvošana no SIF direktores amata bijusi likumīga

Sabiedrība
23. februārī 12:32 2020. gada 23. februārī 12:32
  Jauns.lv / LETA
Bijusī Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktore Aija Bauere tuvākajā laikā plāno konsultēties ar juristiem par to, vai viņas atbrīvošana no amata bijusi likumīga, pastāstīja Bauere.

Darba attiecības ar Baueri tika pārtrauktas pērnā gada 10.decembrī, atsaucoties uz SIF pārejas noteikumiem, kaut arī sekretariāta direktorei bija izsniegta darbnespējas lapa. Kā sacīja Bauere, darbnespējas lapa slēgta janvārī.

Uz jautājumu, vai aizvadīto mēnešu laikā no SIF ir saņēmusi jebkādu dokumentu vai rīkojumu par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu, Bauere atbildēja noraidoši. "Nē, pagājušā gada decembrī es saņēmu vēstuli no kultūras ministra, SIF padomes priekšsēdētāja Naura Puntuļa (VL-TB/LNNK), kur bija pārstāstīti SIF likuma pārejas noteikumi. Tas ir viss, ko esmu saņēmusi," sacīja Bauere.

Kā ziņots, SIF padome pagājušā gada 8.novembra sēdē par SIF sekretariāta direktores amatā iecēla bijušo "Ascendum" valdes priekšsēdētāju, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) dzīvesbiedri Zaigu Pūci. Savukārt 10.decembrī SIF padome izskatīja darba attiecību izbeigšanas jautājumu ar Baueri.

Pūci amatā apstiprināja ar septiņām balsīm par, balsojumā nepiedalījās vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministra pilnvarotais pārstāvis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Edvīns Balševics un Ministru prezidenta pārstāvis SIF padomē Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK). Parādnieks skaidroja, ka viņš kā premjera pārstāvis nepiedalījās balsojumā, jo Ministru prezidents nepiekrita Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) redzējumam par interešu konflikta atrisināšanu, premjeram pilnvarojot VARAM pārstāvi.

Pūce uzvarēja konkursā uz SIF sekretariāta direktora amatu. Kā informēja Valsts kancelejā, Pūce ieguva visaugstāko vērtējumu visās trīs konkursa kārtās, kā arī guva vienbalsīgu pretendentu atlases komisijas atbalstu.

Citi šobrīd lasa

Viena tikšanās, septiņi saslimušie - Covid-19 ķer populārus Latvijas mūziķus
"Tas vakars bija skarbs" - "Moderna" ražotās vakcīnas saņēmējs pastāsta par blakusefektiem 5
Uzņēmumā "Adugs" konstatēts "smagāko pārkāpumu komplekts", saka Darba inspekcijā 3
Pievienot komentāru

Видео: 51-летняя Дженнифер Лопез показала себя без макияжа

Джордж Клуни гордится тем, какому жестокому розыгрышу научил детей