Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz mākslinieka Jūlija Madernieka 150 gadu jubileju

Runā Rīga
20. februārī 19:55 2020. gada 20. februārī 19:55
  Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Pēc J. Madernieka metiem darināta tērpa demonstrējums, mākslas vēsturnieces Rūtas Rinkas prezentācija un teatralizēts uzvedums muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” ievada izcilā mākslinieka jubilejas gadu Latvijā. Sarīkojums muzejā notiks tieši viņa dzimšanas dienā – 27. februārī plkst. 17.00, bet teatralizētas ekskursijas “Jūlijam Maderniekam–150” turpināsies visu gadu, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldībā.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” jubilejas sarīkojumā akcentēs mazāk zināmu šķautni mākslinieka biogrāfijā – ir izgatavota un tiks prezentēta kleita un vainadziņš pēc mākslinieka 1904. gada zīmējumiem, ko viņš pats raksturojis kā “tautisku tērpu modernā garšā”. Sarīkojumu kuplinās mākslas vēsturnieces Rūtas Rinkas lasījums par izcilo latviešu gleznotāju, interjeristu, pedagogu un mākslas kritiķi. Jūlija Madernieka interjera dizainā būs iespēja ielūkoties, vērojot dokumentālās filmas “Mērijas ceļojums” fragmentus. Sarīkojumu noslēgs teatralizēta, muzikāla un izzinoša ekskursija. Tās laikā muzeja interjerā izvietotās Jūlija Madernieka ornamentiem rotātās grāmatas un nošu  izdevumi, tai skaitā arī slavenais Jūlija Madernieka 1913. gadā izdotais katalogs “Ornaments”, ļaus detalizēti un emocionāli iepazīt mākslinieka personību.  

Foto: Publicitātes foto

Ar šo pasākumu aizsāksies Jūlijam Maderniekam (27.02.1870.–19.07.1955.) veltīto sarīkojumu gads. Teatralizētās ekskursijas muzejā notiks  29. februārī, 1. martā un 21. martā plkst. 14.00 (lūdzam dalību iepriekš pieteikt, rakstot uz e-pastu jugendstils@riga.lv vai muzeja Facebook vietnē, vai pa tālruni 67181465). 2020. gada 27. februārī plkst. 17.00 ieeja bez maksas, bet dalībai ekskursijās 2020. gada 29. februārī plkst. 14.00 un 1. martā plkst. 14.00 derīga ieejas biļete muzejā.
Meistardarbnīcas un izstādes norisināsies gan mākslinieka dzimtajā Gulbenes novadā, gan Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā, gan citur Latvijā.

Citi šobrīd lasa

"Pirms brien rapsī pēc savas bildes - padomā," aicina Latvijas Dabas fonds 3
Saeima ir viens no pirmajiem parlamentiem pasaulē, kas ir gatavs strādāt attālinātā režīmā; rosās diskusijas 8
Lai atpazītu būtnes, kas paņēmušas to, kas viņām nepieder, Rīgas restorāns izsludina neparastu konkursu
Pievienot komentāru

«Зачем так детей колошматить»: Киркорова обвинили в грубом обращении с дочерью и сыном

Галкин нестандартно поздравил падчерицу Кристину Орбакайте с днем рождения