Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ja muitnieki nesaņems izdienas pensijas, viņi varētu lemt par streika rīkošanu 7

Ziņas
16. februārī 22:40 2020. gada 16. februārī 22:40
  Jauns.lv
Pēdējos 16 gadus muitnieki pieprasa izdienas pensijas. Viņuprāt ir negodīgi, ka robežsargi, kuri pilda līdzīgu darbu pensijā var iet ātrāk, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Reforma ir vairākkārt uzsākta un vienmēr atcelta, jo nekad neesot bijis piemērots brīdis. Arī šobrīd partiju pārstāvji neformālās sarunās ir noraidoša muitniekiem izdienas pensijas piešķirt.

Raidījuma rīcībā ir informācija, ka pagājušā gada decembrī muitnieki bija gatavi rīkot streiku, kas paralizētu visas Latvijas robežas, bet pārrunās ar priekšniecību šis plāns uz laiku atlikts.

Viņi gaida ar ko beigsies vadības un politiķu solījumi atrast naudu pensijas sistēmas sakārtošanai. Ja tuvākajā laikā tas netiks izdarīts, muitas arodbiedrība organizēs streiku.

Par pensionāru šobrīd Latvijā var kļūt sasniedzot 63 gadus un deviņus mēnešus. Pēdējos gados pensionēšanās vecuma pakāpeniski tiek paaugstināts, lai 2025.gadā sasniegtu jau 65 gadu slieksni.

Bet ir 15 profesijas, kur strādājošie izdienas pensijā var aiziet ātrāk jau 50 vai 55 gados. Tie ir iekšlietu sistēmas darbinieki, diplomāti, prokurori, tiesneši, mākslinieki, neatliekamās palīdzības dienesta darbinieki, KNAB darbinieki, kā arī militārpersonas. Kopā 10 tūkstoši 544 cilvēki.

Plašāk skatieties raidījumā “Nekā personīga”.

Citi šobrīd lasa

Koronavīruss Kurzemē: krūšturu vietā sejas maskas, Kuldīgā minūti ilgā domes sēde notiek Rātslaukumā 2
Vai roku dezinfekcijas līdzekli drīkst lietot arī tad, ja beidzies derīguma termiņš? 10
Hokejists Rūdolfs Balcers pašizolācijā pavadījis divas nedēļas: "Esiet uzmanīgi, palieciet mājās!" 2
Tēmas: KNAB
Skatīt visus komentārus

Во время концерта в прямом эфире Робби Уильямс посвятил песню Агате Муцениеце

"Он соблюдал все меры предосторожности, но вирус все равно добрался": мужчина умер во время самоизоляции