Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Februārī Ķuzis atstās Valsts policijas priekšnieka amatu. (Foto: LETA)

Ints Ķuzis uzrakstījis atlūgumu un pamet policijas priekšnieka krēslu 26

Ziņas
15. janvārī 08:00 2020. gada 15. janvārī 08:00 | Papildināts, 15. janvārī 11:20
  Jauns.lv / LETA
Šā gada februārī Ints Ķuzis atstās Valsts policijas priekšnieka amatu, vēstīja Latvijas Televīzija.

"Katra gada nogalē es izvērtēju padarīto, to, kas izdarīts un pārdomāju nākamajā gadā veicamos darbus. Pērnā gada nogalē es pēc gandrīz 40 gadu dienesta pieņēmu lēmumu atstāt dienestu," paziņojumā medijiem saka Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. "VP priekšnieka amatā esmu bijis policijai ļoti grūtā laikā, kas pilns izaicinājumu, un ar pilnu atbildību varu teikt - gan es, gan policija ar saviem sarežģītajiem uzdevumiem esam tikuši galā, un tas ir bijis manas komandas un katra policista godprātīgi paveikts darbs," paziņojumā citēts Ķuzis.

Viņš arī atzīmējis, ka pēdējos gados paveikts liels darbs pie policijas nākotnes veidošanas un Ķuzim radusies pārliecība, ka jaunā policija ir jāveido jaunajam policijas priekšniekam. "Un arī manā dzīvē ir pienācis laiks aizvērt šo, man ļoti nozīmīgo lappusi, lai varētu atvērt jaunu," sacījis VP priekšnieks. 

Paziņojumā arī norādīts, ka pēc gandrīz 40 gadu dienesta Ķuzis pieņēmis lēmumu dienestu atstāt no šī gada 10.februāra un par to ir informējis arī iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV).

Ģirģena padomniece Beata Jonite norādīja, ka Ģirģens ir saņēmis un pieņēmis Ķuža atlūgumu, taču plašāku informāciju pagaidām nevarēja sniegt.

Saistītās ziņas

Kalnmeiers pēc neuzticības izteikšanas: "Nākamie varētu būt Ķuzis, Maizītis un Straume" 76
Policija ir uz pēdām Mārtiņa Bunkus slepkavam, paziņo Ķuzis 69
Ķuzis: "Valstij jānosaka prioritātes, jo policija nevar izmeklēt visu"

Ķuzis VP priekšnieka amatā tika apstiprināts 2011.gada augustā. Līdz tam viņš no 2009.gada bija policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks. 2016.gada vasarā valdība pagarināja Ķuža amata termiņu uz diviem gadiem. Nedaudz vēlāk Ģenerālprokuratūra rosināja Ministru kabinetam novērst trūkumus attiecībā uz šo rīkojumu. Ģenerālprokuratūra secināja, ka likums neparedz izņēmumus, kas dotu iespēju VP priekšnieka amata termiņu pagarināt uz īsāku laiku nekā pieci gadi.

Vēlāk IeM sagatavoja valdības rīkojuma grozījumus un Ķuzim pilnvaru termiņš tika pagarināts uz pieciem gadiem, tātad oficiāli viņam pilnvaras beigtos 2021.gada augustā. Iekšlietu ministrs Ģirģens pērn pauda neapmierinātību ar VP darbu un tā neuzlabošanās gadījumā draudēja nomainīt dienesta vadību.

Citi šobrīd lasa

“Nesaprotu, kādēļ viņi to visu glabāja noliktavā,” par Libānas traģēdiju izteicies kuģa kapteinis, kurš atvedis bīstamo kravu
Uzņēmumā Ventspilī piesavinās lielu naudas summu; daļa turēta kurpju kastēs, pazaudēta vai notērēta uzdzīvē Rīgā 2
Nūdists skriešus metas pakaļ mežacūkai, kas stiepj prom viņa maisiņu 1
Skatīt visus komentārus

«Продала душу дьяволу»: Экс-жена Кузьмина заявила, что Пугачева его приворожила

По просьбам жителей Беларуси российские звезды отказываются от концертов в стране