Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Piņķos no nākamā gadā par 15% samazināsies siltumenerģijas tarifs. (Foto: LETA)

Piņķos nākamgad par siltumu būs jāmaksā mazāk

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Novadu ziņas
2019. gada 19. decembrī 17:33 2019. gada 19. decembrī 17:33
  Jauns.lv / LETA
Babītes novada Piņķos no 2020.gada 1.janvāra par siltumenerģiju būs jāmaksā 46,56 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 15% mazāk nekā līdz šim, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijās (SPRK).

SPRK apstiprinājusi iesniegtos SIA "Babītes siltums" pašas noteiktos siltumenerģijas tarifus. 

Regulatora Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska norādīja, ka Latvijā siltumenerģijas nozarē pašreiz ir iedzīvotājiem jūtamas pozitīvas pārmaiņas, pateicoties pēdējā pusgada būtiskajai dabasgāzes cenas lejupslīdei. Kopš jūnija līdz septembrim dabasgāzes cena samazinājusies par vairāk nekā 25%, sasniedzot zemāko cenas līmeni kopš dabasgāzes tirgus atvēršanas 2017.gadā.

Ņemot vērā iespējamās dabasgāzes cenas izmaiņas, SPRK 2017.gada 21.decembrī "Babītes siltums" piešķīra atļauju pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. Redzot dabasgāzes cenas izmaiņas, komersantam bija iespēja savlaicīgi reaģēt, lai noteiktu jaunus tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

Paziņojumu par piedāvātajiem siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem "Babītes siltums" iesniedza SPRK 28.novembrī. Regulators, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka piedāvātie tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, komersants neievēro normatīvus vai SPRK lēmumus, SPRK var ierosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Kompānija "Babītes siltums" reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,497 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2018.gadā bija 1,071 miljons eiro, bet zaudējumi - 22 750 eiro. "Babītes siltums" pieder Babītes novada pašvaldībai. 

Citi šobrīd lasa

Mūsdienu politiskie līderi – geji un lesbietes 21
Valmieras pusē nodegusi pirmā salmu māja Latvijā 2
Kāpēc Ufo staigā ar kaklā pakārtu mājas atslēgu?
Tēmas: SPRK
Pievienot komentāru