Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Birst asaras, lasot sacerējumus" - Rīgas pašvaldības topošie policisti vairs neprotot rakstīt
Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass (Foto: LETA)

"Birst asaras, lasot sacerējumus" - Rīgas pašvaldības topošie policisti vairs neprotot rakstīt 44

Sabiedrība
2019. gada 15. decembrī 11:36 2019. gada 15. decembrī 11:36
  Jauns.lv / LETA
Rīgas Pašvaldības policijā (RPP) ir vairāk nekā 140 vakantu darbavietu, un viens no klupšanas akmeņiem, kādēļ pretendenti nespēj kvalificēties, lai aizpildītu šīs vakances, ir rakstīšanas prasmju trūkums, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu sēdē pastāstīja RPP priekšnieks Juris Lūkass.

Skatot RPP nākamā gada budžeta pieprasījumu, Lūkass deputātiem klāstīja, ka visvairāk no policijas aiziet jaunieši, kuri tur nostrādājuši aptuveni gadu, kā arī uz pieteikšanos darbā RPP "rindā neviens nestāv", tādēļ joprojām ir aktuāls darbaspēka trūkuma jautājums.

Aptuveni 30% no strādātgribētājiem tiek atsijāti tādēļ, ka prasībām neatbilst viņu veselības stāvoklis vai fiziskā sagatavotība. Taču Lūkass arī neslēpa, ka viens no klupšanas akmeņiem iespējamajiem policistiem ir tas, ka jaunieši gluži vienkārši neprot rakstīt.

"Mēs viņiem iedodam uzrakstīt sacerējumu, kur jāpamato sava doma, un, godīgi sakot, birst asaras, to lasot. Tomēr procesuālajos dokumentos ir nepieciešams skaidri pamatot savu rīcību un notikušo, tādēļ mēs nedrīkstam šos standartus laist vēl zemāk," sacīja RPP priekšnieks.

Pēc viņa teiktā, RPP patlaban top darbinieku samazināšanas plāns, jo turēt vakantas 140 pozīcijas nav lietderīgi, un "nevienam nav ilūziju, ka nākamā gada laikā tās aizpildīsies". Plāna realizēšanas gadījumā iecerēts paaugstināt atalgojumu jau esošajiem policistiem.

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja atbalstījusi RPP 2020.gada budžeta pieprasījumu, kopumā paredzot to 19,89 miljonu eiro apmērā. Pieprasījums gan vēl būs jāskata Finanšu un administrācijas lietu komitejā un Rīgas domes sēdē.

Citi šobrīd lasa

Meitenīte filmēja mājasdarbu, bet par video zvaigzni kļuva viņas tētis un brāļi 2
Pirmdien Latvijā 612 jauni Covid-19 gadījumi; četri miruši 3
Ģimenes locekle Zviedrijā nejauši atklāj, ka māte 28 gadus tur gūstā savu dēlu 2
Skatīt visus komentārus

Ефремов написал покаянное письмо жене погибшего по его вине водителя

Мадонна собрала вместе шестерых детей и молодого бойфренда