Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aleksejs Rosļikovs. (Foto: LETA)

Uz sēdi par Rosļikova atbrīvošanu no komitejas vadītāja amata atnāk tikai 7 deputāti

Politika
2019. gada 12. decembrī 15:59 2019. gada 12. decembrī 15:59
  Jauns.lv / LETA
Uz atkārtoti sasaukto sēdi, kurā bija jālemj par deputāta Alekseja Rosļikova atbrīvošanu no Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja amata, ieradās septiņi domnieki, un sēde kvoruma trūkuma dēļ nenotika.

Sēdi sasaukt rosināja "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" deputāti, un pirmo reizi tā notika 5.decembrī. Sēde gan tā arī nesākās, jo uz to neieradās neviens opozīcijas deputāts, kā arī Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvji, kā rezultātā netika nodrošināts kvorums.

Saskaņā ar pašvaldības nolikumu, sēde atkārtoti bija jāsasauc septiņu dienu laikā, taču šodien domnieki bija vēl šaurākā sastāvā.

Līdz ar to Rosļikovs komitejas vadītāja amatu saglabās arī turpmāk. Pēc viņa teiktā, saskaņā ar domes nolikumu, par radušos situāciju viņš informēs domes priekšsēdētāju. 

Vienlaikus viņš vērsīsies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), jo sēdes darba kārtību koalīcijas pārstāvji pēc būtības esot sagatavojuši juridiski nepareizu. Proti, viņi rosinājuši no amata atbrīvot Rosļikovu un viņa vietnieku Vadimu Baraņņiku, taču nav iekļāvuši jautājumu par jauna priekšsēža izraudzīšanos.

Tas nozīmē, ka, viņiem zaudējot amatus, nebūtu neviena, kurš juridiski drīkstētu sasaukt jaunu sēdi, lai lemtu par jauna komitejas vadītāja iecelšanu. "Par šo situāciju lūgsim VARAM konsultāciju," sacīja domnieks.

Rosļikovs un Baraņņiks pārstāv Neatkarīgo deputātu frakciju, kurā apvienojušies no "Saskaņas" izslēgtie domnieki. Šī deputātu grupa sākotnēji iekļāvās Oļega Burova (GKR) vadītajā koalīcijā, bet vēlāk pēc "Saskaņas" prasības no tās tika izslēgta.

Opozīcijas partijas jau iepriekš norādīja, ka sēdi neapmeklēs, jo nevēlas piedalīties "koalīcijas amatu pārdales un izrēķināšanās spēlītēs".

Citi šobrīd lasa

"Vienīgais prieks - iznest pašai savus atkritumus" Dzīve pēc karantīnas Ķīnā vairs nav "normāla"
Hercogienes Meganas pēdējais vēstījums tautai, pametot karalisko dzīvi, ir tiešām aizkustinošs 2
Jaunākais koronavīrusa upuris Lielbritānijā: 13 gadus vecs zēns mirst bez ģimenes līdzās
Tēmas: Rīgas dome
Pievienot komentāru

Медсестра рассказала о своей работе во время эпидемии: "Сдохни или умри" — так можно описать наши смены"

«Я напугана. Думаю, ситуация будет ухудшаться». Работающая по 13 часов в день медсестра рассказала о муках зараженных пациентов