Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kopumā remigrācijas projektā ir iesaistījušās jau 2663 ģimenes, 284 no tām ir atgriezušās uz dzīvi Latvijā, savukārt 279 ģimenes plāno šo soli spert tuvākajos gados. (Foto: LETA)

Latvijai līdz šim izdevies mājup atsaukt 284 emigrantu ģimenes 21

Sabiedrība
4. decembrī 19:55 2019. gada 4. decembrī 19:55
Jauns.lv
Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar plānošanas reģioniem veiksmīgi turpina uzsākto darbu pie remigrācijas veicināšanas, mērķtiecīgi īstenojot projekta “Reģionālais koordinators remigrācijas veicināšanai” aktivitātes. Remigrācijas koordinatori projektā ir iesaistījuši lielu ģimeņu skaitu.

Šo ziņu kā svarīgu izcēlis Īrijas latviešu portāls "Baltic-Ireland". 

Kopumā remigrācijas projektā ir iesaistījušās jau 2663 ģimenes, 284 no tām ir atgriezušās uz dzīvi Latvijā, savukārt 279 ģimenes plāno šo soli spert tuvākajos gados. Šobrīd plānošanas reģionu reģionālie koordinatori ir sagatavojuši 3404 individuālus atgriešanās piedāvājumus. Jāņem vērā, ka atbalsts tiek sniegts ne tikai tām ģimenēm, kuras šobrīd dzīvo ārvalstīs un ir izrādījušas interesi par atgriešanos Latvijā, bet arī tām ģimenēm, kuras jau ir atgriezušās uz pastāvīgu dzīvi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce uzsver: “Remigrācijas politika ir ļoti svarīga Latvijas valdības sastāvdaļa. Latvijai ir ko piedāvāt tiem, kas vēlas atgriezties, – darba vietas, iespējas attīstīties, saņemt atbalstu no valsts, pašvaldību, Eiropas līdzekļiem. Protams, ir vajadzīga palīdzīga roka, kas sagatavo konkrētus piedāvājumus ģimenēm ar vai bez bērniem, jauniešiem un pensijas vecuma cilvēkiem izvēlēties savu nākotni saistīt ar Latviju, Latgali. Tāpēc tiek realizēts projekts par remigrācijas koordinatoriem. Esmu gandarīts, ka projekts ir sekmīgs, jo esam palīdzējuši simtiem ģimeņu atgriezties.”

Latgales plānošanas reģions (LPR) norāda, ka, atgriezušos skaits reģionā turpina palielināties. Ar koordinatora atbalstu pašreiz Latgalē ir atgriezušās 88 ģimenes (kopā 223 cilvēki) un sazinājusies 41 ģimene (112 cilvēki), kas atgriezušās pēc pašu iniciatīvas. Tuvākajā nākotnē šī projekta ietvaros uz Latgali plāno atgriezties vēl 76 ģimenes (kopā 223 cilvēki) no Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas un Skandināvijas valstīm.

Saistītās ziņas

Noklausies: emigranti Lielbritānijā sacer dziesmu Latvijai 16
"Viņi taču žmiedz ar tiem nodokļiem, cik vien var" - VID ierodas arī pie emigrantiem Anglijā 122
Kāpēc tā pazemojam Anglijas latviešus? Jānis no Liverpūles sašutis par rupjībām internetā 335

Citi šobrīd lasa

Liktenīga avārija, kas atstāja sekas uz visu mūžu: 33 gadus vecā Linda ik dienu cīnās ar stiprām sāpēm
Populārajiem "Simpsoniem" pēc 30 gadiem ēterā, visticamāk, pienācis gals 9
FOTOREPORTĀŽA: Latvijas biznesa zieds pulcējas ikgadējā ballē 23
Skatīt visus komentārus

Плохая примета: семью Аллы Пугачевой предупредили о несчастье

Семья Заворотнюк вышла на связь с поклонниками и рассказала о тех, кто поддерживает актрису