Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

Kuluāros runā par trim cilvēkiem, kas ģenerālprokurora amatā varētu nomainīt Kalnmeieru 5

Politika
2019. gada 1. decembrī 19:50 2019. gada 1. decembrī 19:50 | Papildināts, 2019. gada 1. decembrī 21:53
  Jauns.lv / LETA
Neoficiāli kā iespējamie ģenerālprokurora amata kandidāti tiek minēti prokurori Armīns Meisters, Alēns Mickevičs un Aivars Ostapko, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Pēc raidījuma ziņām, vismaz trim prokuroriem ir vajadzīgā pieredze un ambīcijas ieņemt šo posteni, turklāt viņi varētu saņemt arī profesionālo institūciju vai koleģiālo biedrību atbalstu. Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Meisters sacījis, ka šobrīd nekādu lēmumu nav pieņēmis, bet kandidēšanas iespēju neizslēdz.

Šādu domu apsverot Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokurors Alēns Mickevičs. "Ja mani uzrunātu, šāda iespēja tiktu apsvērta," sacījis prokurors, vienlaikus uzsverot, ka līdz šim neviens viņu uzrunājis neesot.

Kā ticams ģenerālprokurora amata kandidāts kuluāros tiekot minēts arī Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta prokurors Aivars Ostapko. Viņš šobrīd strādā arī Eiropas prokuratūrā kā augsta līmeņa padomnieks, kur ienākumi krietni pārsniedz ģenerālprokurora algu. Ostapko no komentāriem atturējies. Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, kura pienākumos ietilpst ģenerālprokurora amata kandidātu izraudzīšanās, atzinis, ka iepriekšējās reizēs amatam uzrunājis "trīs, četrus" cilvēkus.

Tikmēr tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) rosina mainīt kārtību, kādā izraudzītos nākamo ģenerālprokuroru. "Vai man ir kandidāts un vai es to daru, lai dabūtu kādu savu? Nē, man nav savs izvēlēts kandidāts un šis process nav tāpēc, lai šo amatu gūtu kāds manis izvēlēts kandidāts," apgalvojis politiķis.

Saistītās ziņas

Grūtības atrast Kalnmeiera pēcteci, pretendentiem nav vēlmes kandidēt uz ģenerālprokurora krēslu 5
Kalnmeiers: ar runām par "mantiniekiem" Bordāns demonstrē galīgu nekompetenci 6
Kalnmeiera atlaišanai pamata nav, vienbalsīgi lemj Augstākās tiesas plēnums 9

Citi šobrīd lasa

Pirms 47 gadiem ASV pazaudētu gredzenu atrod apraktu Somijas parkā 4
Bijušie JRT aktieri izveidojuši neatkarīgu teātri fon Stricka villā 4
Kas ir Latvijas pilsoņi – Vasiļevskis un Liepiņa, kuri Putinam lūdz palīdzību Misānes lietā 253
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Кэтрин показала любимый портрет принцессы Шарлотты

Бывшая возлюбленная принца Гарри покончила с собой из-за компрометирующего видео