Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Veidojot sveču taku pie Brīvības pieminekļa, piemin Rumbulas traģēdijas upurus. (Foto: LETA)

FOTO: ar sveču takām pie Brīvības pieminekļa piemin Rumbulas traģēdijas upurus

Sabiedrība
2019. gada 30. novembrī 22:25 2019. gada 30. novembrī 22:25
  Jauns.lv / LETA
Pieminot Rumbulas traģēdijas upurus, šodien no plkst.18 līdz 22 pie Brīvības pieminekļa tika veidota sveču taka, bet Kaņepes Kultūras centrā šodien demonstrēja filmu "Geto stāsti" un notika diskusija "Vai mūsdienās būtu iespējams holokausts?", informē pasākumu rīkotāji.

Kā informēja viena no sveču akcijas iniciatorēm Lolita Tomsone, sveču takas pie Brīvības pieminekļa top jau ceturto gadu. Pasākumā pie Brīvības pieminekļa cilvēki tika aicināti aizdedzināt izturīgas sveces, kas spēj degt novembra vējā, novietojot tās uz brīvprātīgo sagatavotajām takām.

"Pie pieminekļa nav nedz runu, nedz oficiālu fotogrāfiju. Mēs vienkārši klusi izliekam sveču takas, lai pieminētu 25 000 zaudētās dvēseles - mūsu līdzpilsoņus, un lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos. Tas ir Latvijas, ne tikai ebreju kopienas stāsts," sacīja Tomsone.

Tikmēr Kaņepes Kultūras centra otrajā stāvā, kinoteātrī "Augusts" plkst.14 demonstrēja filmu "Geto stāsti" un notika diskusija "Vai mūsdienās būtu iespējams holokausts?", informēja pasākuma organizatoru pārstāvis Andrejs Vīksna.

2013.gadā tapušajā režisores Lindas Oltes dokumentālajā filmā "Geto stāsti" apkopoti Rīgas geto un holokaustu pārdzīvojušo stāsti. Filma izrādīta latviešu valodā ar latviešu subtitriem.

Savukārt plkst.15 pēc filmas sākās stundu gara diskusija "Vai mūsdienās būtu iespējams Holokausts?", kurā dalībnieki mēģināja noskaidrot, kurā brīdī savējais kļūst par svešo, kas padara iespējamu holokaustu un kā runāt par vienu no tumšākajiem brīžiem cilvēces vēsturē, norādīja Vīksna.

Diskusiju vadīja mediju eksperte Rita Ruduša, tajā piedalījās politikas komentētājs Māris Zanders, dramaturgs, filmas "Tēvs Nakts" scenārija autors Matīss Gricmanis, grāmatas "Atelpa" tulkotāja Dace Meiere, antropoloģe un dzejniece Krista Anna Belševica.

1941.gada 30.novembrī un 8.decembrī nacistu okupētajā Rīgā notika tā dēvētās Rumbulas akcijas - lielākā civiliedzīvotāju masu slepkavība Latvijas vēsturē. Toreiz nošāva 25 000 Latvijas pilsoņu.

Citi šobrīd lasa

Viņai ir pāri 60 - un pirms dažiem gadiem noslēgts modeles darba līgums 3
Apdrošinātāji pārsvarā nemaksā par koronavīrusa dēļ atceltajiem braucieniem 3
“Savāca 5900 eiro un aizlaidās” - aplaupītu pensionāru meita atklāj, kā uzdarbojusies sieviešu banda Zemgalē 6

Звезда «Великолепного века» Мерьем Узерли сделала очередную пластическую операцию

«Я надругаюсь над телом Эмбер»: обнародована переписка Джонни Деппа о бывшей жене