Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

FOTOREPORTĀŽA: arī šogad "Staro Rīga" liek aizrauties elpai 4

Kultūra
2019. gada 15. novembrī 23:30 2019. gada 15. novembrī 23:30
  Jauns.lv / LETA
No piektdienas līdz 18.novembrim jau 12.reizi norisināsies starptautiskais gaismas festivāls "Staro Rīga", kura tēma šogad būs 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas - laiks, telpa, cilvēks un gaisma, informē Rīgas dome.

Visās četrās festivāla norises dienās tā objekti būs apskatāmi no plkst.17 līdz 23. Pavisam šogad festivālā būs apskatāmi 35 gaismas mākslas objekti, kas sadalīti divās programmās. Festivāla pamatprogrammai objekti tika izvēlēti mākslinieku konkursa kārtībā, bet otru programmu veidojuši "Staro Rīga" sadarbības partneri, un tajā iekļauti 12 objekti.

Svinot valsts dzimšanas dienu, šā gada festivālā piedalās mākslinieki no sešām valstīm - Latvijas, Igaunijas, Dānijas, Vācijas, Francijas un Lielbritānijas.

Izteiktākas mākslinieciskās tendences šogad būs lāzerprojekcijas un radoša veida interaktivitāte, kas izpaužas dažādās gaismas mākslas formās. Pašvaldība sola, ka objektu izvietojums būs gana intensīvs un viegli sasniedzams, pārsvarā lokalizējoties vecpilsētā un Rīgas centrā, taču trīs ne mazāk apskatīšanas vērti festivāla objekti atradīsies arī attālāk no pilsētas centrālās daļas - Starptautiskajā lidostā "Rīga", Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un Āgenskalna tirgū.

Festivālā pirmoreiz būs arī īpašo notikumu programma, kurā varēs apskatīt, piemēram, starptautisku atzinību guvušo britu multimākslinieka Braeina Īno instalāciju "77 miljoni gleznu" Rīgas mākslas telpā vai apmeklēt Latvijas popdziedātājas Aminatas jaunā minialbuma prezentāciju skvērā pie Latvijas Nacionālās operas. Tur visu festivāla laiku būs izvietota arī gaismas instalācija, kas tapusi, iedvesmojoties no viņas mūzikas. Tāpat notiks arī tradicionālais festivāla "Staro Rīga" skrējiens.

Plašāka informācija par festivālu atrodama tā mājas lapā, "Staro Rīga" norises laikā darbosies informācijas centrs pie "Laimas" pulksteņa, kā arī "App Store" un "Google Play" būs lejupielādējama festivāla mobilā aplikācija. Pilsētvidē darbosies arī īpašas tirdzniecības vietas, kurās varēs iegādāties siltus dzērienus, uzkodas un gaismas festivālam atbilstošu atribūtiku.

Citi šobrīd lasa

Pēc statistikas sanāk, ka ar Covid-19 Latvijā inficējas daudzi, bet atlabst - retais. Kāpēc tā? 7
Ķīna arvien sparīgāk cenšas izmainīt Covid-19 izcelsmes stāstu 6
Noriļskā snieg jau gandrīz nedēļu, iedzīvotāji kupenās nevar atrast savas automašīnas
Skatīt visus komentārus

Ксения Собчак объяснила, почему не носит маску в общественных местах

Упс! Герцогиня Кэтрин случайно рассекретила любимые эмодзи в телефоне