Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kolektīvo iesniegumu par 52 koku saglabāšanu pie LU Botāniskā dārza Rīgā iesniedz VARAM un pašvaldībā. (Foto: LETA)

Simtiem rīdzinieku cīnās par 52 koku saglabāšanu pie Botāniskā dārza 3

Ziņas
2019. gada 10. novembrī 23:00 2019. gada 10. novembrī 23:00
  Jauns.lv / LETA
Vairāk nekā 600 cilvēku parakstīts kolektīvais iesniegums par 52 koku saglabāšanu pie Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Rīgā iesniegts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) un Rīgas domē.

Parakstu vākšana sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" tika sākta pirms aptuveni divām nedēļām, šajā laikā savācot 615 parakstus.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Ingrīda Ērenpreiss. Iniciatīvā pausta prasība ieviest ekoloģisko tīklu Latvijas pilsētvidē, sākot ar apdraudēto ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā. "Tas nozīmē pasargāt pilsētvidē ekosistēmas un izcelt dabisko infrastruktūru mantojuma vērtību," skaidro Ērenpreiss.

Viņa norāda, ka, lai saglabātu apdraudēto ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā, līdz publiskās apspriešanas beigām nepieciešams savākt parakstus par 52 koku saglabāšanu zaļajā teritorijā Pārdaugavā pie LU Botāniskā dārza.

"Ideālais risinājums būtu šo zaļo ekoloģisko teritoriju ar lakstīgalām pievienot LU Botāniskajam dārzam, kā tas bija 1970.-80.gados," pausts iniciatīvā.

Ērenpreiss ieskatā šādas iniciatīvas rezultātā sabiedrība iegūtu pilsētu ar svaigu gaisu, tīrāku ūdeni, aizsardzību no vēja un putekļiem, kā arī bagātāku augsnes auglību, vairāk bišu, kameņu un tauriņu.

Citi šobrīd lasa

Kurā zodiaka zīmē dzimušās ir vislabākās sievas 5
VIDEO: tīņi liek nobālēt rūdītiem narkodīleriem 2
Vīrietis satiek agresīvu ēdiena kurjeru, kurš latviski nesaprot ne vārda 5
Skatīt visus komentārus

Брэд Питт и Анджелина Джоли объединились, чтобы устроить Шайло незабываемое 14-летие

Герцогиня Меган обратилась в полицию: она чувствует себя в опасности в новом доме