Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Itālijas restorānos kā delikateses tirgo mazos dziedātājputnus. (Foto: Committee Against Bird Slaughter)

No Latvijas aizlidojušie gājputni bieži vien nonāk uz galda Itālijas restorānos 6

Sabiedrība
21. oktobrī 05:31 2019. gada 21. oktobrī 05:31
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Daudzus no skaistajiem mazajiem gājputniem, kuri rudeņos no Latvijas dodas uz siltajām zemēm – dziedātājstrazdus, sarkanrīklītes, ķivuļus vai erickiņus – pavasarī varam arī nemaz nesagaidīt mājās. Viņi nebūs aizgājuši bojā dabiskā ceļā, bet gan notiesāti kādā smalkā Ziemeļitālijas restorānā.

Slīteres Nacionālā parka zoologs Vilnis Skuja “Facebook”, atsaucoties uz starptautisko putnu aizsardzības biedrību “Committee Against Bird Slaughter”, raksta: “Ienākot kādā Ziemeļitālijas restūzī, neprasi pēc vietējās delikateses. Tas dziedātājstrazds, sarkanrīklīte, ķivulis vai erickiņš, ko tev pasniegs, varbūt ir tas, kuru tu pavasarī gaidi atgriežamies savā dārzā. Tradīcija no tiem laikiem, kad itāļu zemnieki bija nabagāki par mūsējiem. Ne visas tradīcijas jāsaglabā”.

Itālijā joprojām ir saglabājusies tradīcija uz mielasta galdiem pasniegt mazos dziedātājputnus. Ja iepriekšējos gadsimtos tā bija vienkāršo un nabadzīgo Itālijas zemnieku izdzīvošanas iespēja, tad tagad putniņus gatavo smalkos restorānos un tos pasniedz kā īpašu gastronomisku delikatesi. Tomēr nu vis var mainīties un itāļi, pakļaujoties Eiropas Savienības Putnu direktīvai, būs spiesti mainīt savu restorānu ēdienkarti.

“Committee Against Bird Slaughter” informē, ka Milānas administratīvā tiesa atcēlusi plānoto putnu slazdošanas atļauju izsniegšanu Lombardijā (Itālijas ziemeļrietumu reģions). Lombardijas reģiona valdība bija apstiprinājusi 12 700 putnu sagūstīšanu ar tīkliem. Nu ES Komisija Itālijai norādījusi neatļaut šādu putnu slazdošanu.

Citi šobrīd lasa

Lauzti kauli un vecas traumas - kruķu sērga Latvijas šovbiznesā
Latvijas karogs ierindojas starp senākajiem pasaules valstu simboliem 13
Nosaukti 10 veselīgākie produkti pasaulē 2
Skatīt visus komentārus

«Любовь, похожая на сон»: «Живое» выступление Аллы Пугачевой попало в Сеть

Герцогиня Кэтрин отчитала радиоведущего, который подшутил над ее дочерью