Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
No Latvijas aizlidojušie gājputni bieži vien nonāk uz galda Itālijas restorānos
Itālijas restorānos kā delikateses tirgo mazos dziedātājputnus. (Foto: Committee Against Bird Slaughter)

No Latvijas aizlidojušie gājputni bieži vien nonāk uz galda Itālijas restorānos 4

Sabiedrība
2019. gada 21. oktobrī 05:31 2019. gada 21. oktobrī 05:31
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Daudzus no skaistajiem mazajiem gājputniem, kuri rudeņos no Latvijas dodas uz siltajām zemēm – dziedātājstrazdus, sarkanrīklītes, ķivuļus vai erickiņus – pavasarī varam arī nemaz nesagaidīt mājās. Viņi nebūs aizgājuši bojā dabiskā ceļā, bet gan notiesāti kādā smalkā Ziemeļitālijas restorānā.

Slīteres Nacionālā parka zoologs Vilnis Skuja “Facebook”, atsaucoties uz starptautisko putnu aizsardzības biedrību “Committee Against Bird Slaughter”, raksta: “Ienākot kādā Ziemeļitālijas restūzī, neprasi pēc vietējās delikateses. Tas dziedātājstrazds, sarkanrīklīte, ķivulis vai erickiņš, ko tev pasniegs, varbūt ir tas, kuru tu pavasarī gaidi atgriežamies savā dārzā. Tradīcija no tiem laikiem, kad itāļu zemnieki bija nabagāki par mūsējiem. Ne visas tradīcijas jāsaglabā”.

Itālijā joprojām ir saglabājusies tradīcija uz mielasta galdiem pasniegt mazos dziedātājputnus. Ja iepriekšējos gadsimtos tā bija vienkāršo un nabadzīgo Itālijas zemnieku izdzīvošanas iespēja, tad tagad putniņus gatavo smalkos restorānos un tos pasniedz kā īpašu gastronomisku delikatesi. Tomēr nu vis var mainīties un itāļi, pakļaujoties Eiropas Savienības Putnu direktīvai, būs spiesti mainīt savu restorānu ēdienkarti.

“Committee Against Bird Slaughter” informē, ka Milānas administratīvā tiesa atcēlusi plānoto putnu slazdošanas atļauju izsniegšanu Lombardijā (Itālijas ziemeļrietumu reģions). Lombardijas reģiona valdība bija apstiprinājusi 12 700 putnu sagūstīšanu ar tīkliem. Nu ES Komisija Itālijai norādījusi neatļaut šādu putnu slazdošanu.

Citi šobrīd lasa

Stāsts par Voldemāru Kalpiņu: LPSR ministrs, kurš padomju laikos atdzīvināja "Skroderdienas Silmačos" 4
Vai tiešām Latvijas influenceri pelna pat 2000 eiro par ierakstu?
Simtiem sirmgalvju Latvijas pierobežā Covid-19 pandēmijas laikā praktiski palikuši bez ārsta un medikamentiem 4
Skatīt visus komentārus

"Я сделала ему предложение": стриптизерша собралась замуж за 19-летнего сына Наташи Королевой

"Зачем надо было рушить семью?": звезды, которые жалеют о разводе