Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kārlis Īle un Maija Puncule. (Foto: Publicitātes)

Latvieši uzvar smilšu skulptūru čempionātā Amerikā 5

Kultūra
2019. gada 9. oktobrī 17:29 2019. gada 9. oktobrī 17:29
  Jauns.lv / LETA
Tēlnieku komanda Kārlis Īle un Maija Puncule izcīnīja uzvaru vienā no pasaulē prestižākajiem smilšu skulptūru čempionātiem, kas noticis ASV, informēja Jelgavas pašvaldības iestādes "Kultūra" sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Gaile.

Mākslinieki, kas labi zināmi Jelgavas ledus un smilšu skulptūru festivālu apmeklētājiem, šogad festivālā pirmoreiz startēja komandu kategorijā ar skulptūru "Asni". Žūrija atzinīgi novērtēja gan mākslinieku tehniskās spējas, oriģinālo idejas pasniegšanu, gan apjomīgo skulptūras risinājumu.

Gaile skaidroja, ka mākslinieki skulptūru ar nosaukumu "Asni" izvēlējās veidot ar sirreālistisku ievirzi, 22 tonnās smilšu filozofiski apspēlējot ideju, ka vismaigākie asni ir visstiprākie. Iedvesma skulptūrai smelta no pavasara maigajiem dzinumiem, kas tiecoties uz augšu, spēj izlauzties caur biezu zemes kārtu, akmeņiem un pat asfaltu. Žūrijas īpašu ievērību izpelnījās smalki niansētā virsmas apstrāde, kas jutekliski atspoguļo ziedlapu maigo trauslumu un saplaisājušas zemes raupjumu.

Virdžīnijas bīčā notiekošais Neptūna pludmales festivāls ir senākais un lielākais Starptautiskais smilšu skulptūru čempionāts ASV. Konkurss ik gadu apvieno 32 talantīgākos un veiklākos smilšu tēlniekus no visas pasaules. 

Apvienojoties komandā, Īle un Puncule zem "Jelgavas karoga" guvuši starptautiskus panākumus smilšu, ledus un sniega skulptūru festivālos un čempionātos Kanādā, Ķīnā, Japānā, Šveicē, Vācijā, Krievijā, Latvijā un citur. 

Citi šobrīd lasa

"MCouture" dizainere Jūlija Malahova: "Es negribētu pelnīt vairāk par savu vīru"
FOTO: tā mūziķi līksmoja ballītē pēc "Zelta mikrofona" balvu pasniegšanas 1
Smadzeņu audzēja operācijas laikā mediķi pamodina pacienti un liek viņai spēlēt vijoli
Tēmas: Jelgava
Skatīt visus komentārus

«Трудно быть с таким жадным стариком»: Аль Пачино бросила молодая возлюбленная

Прощайте, миллионы: Елизавета II запретила Меган и Гарри зарабатывать на «королевском» бренде