Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kārlis Īle un Maija Puncule. (Foto: Publicitātes)

Latvieši uzvar smilšu skulptūru čempionātā Amerikā 5

Kultūra
9. oktobrī 17:29 2019. gada 9. oktobrī 17:29
Jauns.lv / LETA
Tēlnieku komanda Kārlis Īle un Maija Puncule izcīnīja uzvaru vienā no pasaulē prestižākajiem smilšu skulptūru čempionātiem, kas noticis ASV, informēja Jelgavas pašvaldības iestādes "Kultūra" sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Gaile.

Mākslinieki, kas labi zināmi Jelgavas ledus un smilšu skulptūru festivālu apmeklētājiem, šogad festivālā pirmoreiz startēja komandu kategorijā ar skulptūru "Asni". Žūrija atzinīgi novērtēja gan mākslinieku tehniskās spējas, oriģinālo idejas pasniegšanu, gan apjomīgo skulptūras risinājumu.

Gaile skaidroja, ka mākslinieki skulptūru ar nosaukumu "Asni" izvēlējās veidot ar sirreālistisku ievirzi, 22 tonnās smilšu filozofiski apspēlējot ideju, ka vismaigākie asni ir visstiprākie. Iedvesma skulptūrai smelta no pavasara maigajiem dzinumiem, kas tiecoties uz augšu, spēj izlauzties caur biezu zemes kārtu, akmeņiem un pat asfaltu. Žūrijas īpašu ievērību izpelnījās smalki niansētā virsmas apstrāde, kas jutekliski atspoguļo ziedlapu maigo trauslumu un saplaisājušas zemes raupjumu.

Virdžīnijas bīčā notiekošais Neptūna pludmales festivāls ir senākais un lielākais Starptautiskais smilšu skulptūru čempionāts ASV. Konkurss ik gadu apvieno 32 talantīgākos un veiklākos smilšu tēlniekus no visas pasaules. 

Apvienojoties komandā, Īle un Puncule zem "Jelgavas karoga" guvuši starptautiskus panākumus smilšu, ledus un sniega skulptūru festivālos un čempionātos Kanādā, Ķīnā, Japānā, Šveicē, Vācijā, Krievijā, Latvijā un citur. 

Citi šobrīd lasa

No mīlas līdz naidam - skaļākie skandāli šovbiznesa zvaigžņu ģimenēs 1
Sievietei, kura dzemdējusi 44 (!) bērnus, liegts radīt vēl pēcnācējus 12
VIDEO: Igaunijas ceļu policija internetā dalās ar kolēģa neveiklu misēkli saspringtā situācijā
Tēmas: Jelgava
Skatīt visus komentārus

Звезда Playboy решила стать президентом Хорватии, чтобы легализовать проституцию

Близкие Анастасии Заворотнюк призвали помолиться за здоровье актрисы 1